Zalety kąpieli aromaterapeutycznych

Marrakesh, Morocco.

Czyste olejki eteryczne słyną ze swoich właściwości i pozytywnego oddziaływania na organizm. Wykorzystuje się je nie tylko wewnętrznie, ale i zewnętrznie, dzięki czemu można ich używać do kąpieli aromaterapeutycznych. Ten sposób wykorzystywania potencjału olejków eterycznych jest znany już od tysiącleci i stanowił popularny rytuał zapewniający dobre zdrowie oraz urodę. Poznaj zalety kąpieli aromaterapeutycznych.

Czym są kąpiele aromaterapeutyczne?

Aromaterapia jest jedną z najpopularniejszych gałęzi medycyny alternatywnej, którą często stosuje się jako domowe remedium na niegroźne schorzenia oraz jako wsparcie w leczeniu poważniejszych chorób. Zwalczanie problemów zdrowotnych olejkami eterycznymi jest tylko jedną formą korzystania z dobrodziejstw aromaterapii. Inhalacje oraz doraźne stosowanie olejków pozwala również zadbać o zdrowie psychiczne i pozytywnie oddziaływać na samopoczucie chorego.

Kąpiele aromaterapeutyczne są jednym z wielu sposobów na wykorzystywanie olejków eterycznych w codziennym życiu. Taką kąpiel można zrobić poprzez dodanie do ciepłej wody kilku kropel olejku zemulgowanego wcześniej z inną substancją, np. solą himalajską czy oliwką dla dzieci. Ważne jest, aby woda nie była zbyt gorąca, ponieważ niektóre olejki w kontakcie z wysoką temperaturą mogą mieć działanie toksyczne. W wodzie należy spędzić nie więcej niż 20 minut, a następnie bez dodatkowego spłukiwania olejku opuścić wannę i osuszyć ciało ręcznikiem.

Dlaczego warto stosować kąpiele aromaterapeutyczne?

Regularne stosowanie kąpieli aromaterapeutycznych może wspomagać leczenie stanów zapalnych mięśni i stawów, przeziębień, a także zwalczać choroby wywołane bakteriami i grzybami. W zależności od wybranego olejku każda kąpiel może mieć inne działanie i wspomagać leczenie różnych schorzeń. Dzięki temu kąpiele aromaterapeutyczne mogą również łagodzić stany zapalne skóry, zmniejszać potliwość i jednocześnie relaksować zarówno ciało jak i umysł.

Ta metoda stosowania olejków eterycznych jest nie tylko wygodnym sposobem na skorzystanie z ich cennych dla organizmu właściwości, ale dodatkowo pozwala zrelaksować się i odprężyć. Dzięki temu można połączyć przyjemne z pożytecznym i zadbać jednocześnie o swoje ciało i samopoczucie. Istotną kwestią jest jednak kupowanie olejków ze sprawdzonych źródeł, takich jak sklep Naturalne Aromaty 2, który ma w swojej ofercie jedynie czyste olejki bez zbędnych dodatków.

Dodatkowo poza dbaniem o skład olejków, warto również upewnić się, że dany olejek nie wywoła reakcji alergicznej lub nie zadziała podrażniająco na inną partię ciała. Dlatego przed wypróbowaniem nowego olejku zawsze powinno się wykonać test, wmasowując odrobinę olejku w zagłębienie łokcia i odczekanie kilkunastu minut. Jeśli po tym czasie na skórze nie pojawi się zaczerwienienie ani wysypka, można bezpiecznie zacząć korzystać z olejku.

Kategorie
Zdrowie