Dieta przy nietrzymaniu moczu

Z całą pewnością można stwierdzić, że nietrzymanie moczu to bardzo nieprzyjemny problem, z którym zmaga się coraz większa ilość osób. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat diety przy tego rodzaju schorzeniach.

Błonnik

Dieta w przypadku takiego schorzenia jak nietrzymanie moczu powinna być bogata przede wszystkim w błonnik, który ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie każdego człowieka. Dzięki błonnikowi można w skuteczny sposób wyeliminować zaparcia, które mogą stanowić jedną z przyczyn pojawiania się nietrzymania moczu u kobiet. Błonnik można znaleźć w bardzo zróżnicowanych produktach spożywczych. Wśród nich można wymienić przede wszystkim warzywa oraz owoce, ale także wszelkie produkty pełnoziarniste.

Witamina C

Kolejnym składnikiem, który obowiązkowo powinien znaleźć się w diecie osoby zmagającej się z nietrzymaniem moczu, jest witamina C. Wśród funkcji witaminy C w organizmie człowieka można wymienić korzystne uszczelnianie naczyń krwionośnych, a także syntezę kolagenu. Tego rodzaju działania mogą w pośredni sposób wpłynąć na elastycznych poszczególnych części ciała, a w tym także układu moczowego. Witaminę C można przede wszystkim znaleźć w owocach oraz witaminach, takich jak na przykład czarna porzeczka lub papryka.

Magnez

Komponując dietę dla osoby z nietrzymaniem moczu, należy uwzględnić również magnez, który ma bardzo duże znaczenie w wielu procesach zachodzących w ciele człowieka. Dzięki niemu prawidłowo funkcjonuje przekaźnictwo nerwowe, a także mięśnie, w tym mięśnie dna miednicy, które mogą być w bezpośredni sposób związane z problemami z nietrzymaniem moczu u kobiet. Warto dostarczać sobie z dietą magnez, co nie powinno być trudne, ponieważ magnez znajduje się w bardzo dużej grupie produktów. Wśród nich można na przykład wymienić orzechy, kakao oraz płatki owsiane.

Czego unikać?

Podczas stosowania diety na nietrzymanie moczu warto również unikać pewnych grup produktów. Wśród nich można wymienić przede wszystkim dania ciężkostrawne, które w nadmierny sposób obciążają układ pokarmowy człowieka. Może to powodować powstawanie zaparć, które mają negatywny wpływ także na nietrzymanie moczu. Oprócz tego powinno się również unikać wszelkiej żywności wysokoprzetworzonej, która może powodować wzdęcia.

Nawodnienie

Bardzo istotną kwestią dla każdego człowieka jest odpowiednie nawodnienie, dlatego warto w szczególny sposób zadbać o ten aspekt. Osoby, które zmagają się z nietrzymaniem moczu, zazwyczaj mniej piją, ponieważ wtedy częściej muszą chodzić do toalety. Taka sytuacja może prowadzić do groźnego odwodnienia, dlatego warto jej unikać. Najlepszym rozwiązaniem będzie wypijanie na co dzień około dwóch litrów płynów oraz unikanie napojów zawierających alkohol lub kofeinę w swoim składzie.

Komfort życia

Osoby zmagające się z problemami związanymi z nietrzymaniem moczu powinny dość dużą uwagę zwracać na swój komfort życia. Dlatego przygotowywane posiłki powinny być przede wszystkim zdrowe, ale także smaczne, ponieważ szybko może przyjść zniechęcenie dietą. Oprócz tego warto na co dzień korzystać z wyspecjalizowanych wkładek chłonnych marki Elly. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: https://www.poznajelly.pl/.

Kategorie
Zdrowie