Dobry krem pod podkład – jak go znaleźć?

Krem na dzień pełni rolę nie tylko kosmetyku nawilżającego i ochronnego, ale także bazy pod makijaż. Dobrze dobrany produkt nie tylko nie zniszczy naszego make-upu, ale wręcz poprawi jego wygląd oraz przedłuży trwałość. Czym się kierować, szukając kremu pod podkład dla siebie?

Krem pod podkład – czy jest konieczny?

Nakładając krem pod makijaż, wiele z nas z pewnością ulega złudzeniu, iż kosmetyk ten w rzeczywistości jest nam zbędny. W teorii przecież nie widać go na skórze, a na dodatek niemal natychmiast po aplikacji zostaje pokryty kolejnym, kolorowym produktem. Po co więc go stosować? Argumentów za regularnym wykonywaniem tego zabiegu jest sporo. Przede wszystkim: jego główną funkcją jest pielęgnowanie naszej cery. Nasza twarz codziennie narażona jest na działanie potencjalnie szkodliwych czynników zewnętrznych: suchego powietrza, promieniowania UV oraz różnego typu zanieczyszczeń. Sam makijaż również może być dla niej obciążający. Wiele kolorowych kosmetyków zapycha pory, nie pozwala skórze oddychać lub ją przesusza. Bardzo ważne jest więc równoważenie tych wszystkich niepożądanych procesów poprzez regularne nakładanie na twarz dobrego, odpowiednio dobranego kremu.

Krem pod podkład ma też inną funkcję: przedłuża trwałość makijażu, jednocześnie sprawiając, że prezentuje się on lepiej. Wypełnia drobne nierówności na skórze, wygładzając ją i przygotowując na nałożenie make-upu. Zapewnia fluidowi lepszą przyczepność, przeciwdziała jego rolowaniu się oraz sprawia, że makijaż nie zmienia wyglądu pomimo upływu godzin. Na dodatek posmarowana nim cera sprawia wrażenie zdrowszej, lepiej nawodnionej oraz bardziej promiennej.

Dobry krem pod podkład

Dobry krem pod podkład to przede wszystkim taki, który świetnie spełnia wszystkie wyżej opisane funkcje. Kupując produkt dla siebie, warto zwrócić największą uwagę na jego skład oraz działanie. Inspirowane azjatycką pielęgnacją kosmetyki Hada Labo Tokyo zawierają kombinację aż pięciu różnych odmian kwasu hialuronowego, które wnikają w poszczególne warstwy skóry. Oprócz tego są bardzo skoncentrowane, co oznacza, że w ich składzie nie znajdziemy zbyt wielu zbędnych substancji zagęszczających i wypełniających, za to jest on naładowany sprawdzonymi, naturalnymi substancjami aktywnymi o udowodnionej skuteczności. Niezwykle istotnym kryterium wyboru powinna być również obecność filtra SPF, który ochroni naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest konsystencja kremu. Najlepiej stawiać na lekkie, nietłuste formuły, które szybko się wchłaniają i nie są wyczuwalne na skórze. Jeśli nasza cera ma skłonność do nadmiernej produkcji sebum, warto zwrócić uwagę na jeszcze bardziej wodniste produkty, takie jak nawilżający lotion czy serum, które można znaleźć m.in. w liniach White, Red 40+ oraz Premium marki Hada Labo Tokyo. 

Kategorie
Uroda