Zaręczyny to niezwykle ważny moment w związku każdej pary. Zwyczajowo to mężczyzna decyduje się na pierwszy krok – wręczając pierścionek zaręczynowy swojej wybrance. Nie oznacza to, że zaręczyny nie mogą działać także w drugą stronę. Jak jednak powinny wyglądać zaręczyny, które można określić jako w pełni zadowalające? Poniżej wyróżniamy cztery sposoby na to, aby ich zorganizowanie było pomyślne. Spraw, by ten moment był niesamowity!
1. Gdzie zorganizować zaręczyny?
Ceremonia zaręczyn powinna być bardzo dokładnie zorganizowana. W końcu ma być to wyjątkowy moment, który pozostanie niezapomniany do końca życia. Dobrym motywem jest wypad za granicę, albo w krajowe regiony, np. nad morze lub w góry. Jeśli nasza wybranka preferuje inny klimat, z pełną stanowczością można dostosować do jej indywidualnych potrzeb. Wśród najbardziej oryginalnych zaręczyn można wyróżnić te dokonywana: na statku, na stadionie, w tramwaju, na plaży, w restauracji – wszędzie tam, gdzie komfort obu osób będzie wystarczająco duży, aby ta chwila była czymś wyjątkowo przyjemnym.
2. Jak oświadczyć się wybrance?
Przede wszystkim należy podejść do tego tematu spokojnie i bez nerwów. Zaręczyny mogą być stresujące, szczególnie jeśli nie będziemy do końca pewni reakcji drugiej osoby. W wielu przypadkach stanowią one jednak formalność, która podkreśla udany związek. Zaręczyny powinny być konkretne i zwięzłe, tak aby nie nudzić drugiej połówki i nie wystawiać się na większy stres. W trakcie kolacji czy innego zaplanowanego wydarzenia osoba oświadczająca się wstaje, czasami także klęka na jednym kolanie, wręczając wybrance pierścionek. Nie ma jednego dobrego przepisu na to, w jaki sposób zrobić to skutecznie. Wszystko zależy od okoliczności, naszego temperamentu i okazji.
3. Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?
Dobrym wyborem są zarówno pierścionki zaręczynowe złote, jak i srebrne. Do zaręczyn wykorzystać można także pierścionek wykonany z rzadkiej platyny. Klasyczna biżuteria posiada jeden lub kilka kamieni umiejscowionych na górze pierścionka. Kamyczek to najczęściej diament, szafir, rubin lub szmaragd. Czasami wykorzystuje się także inne rodzaje kamieni centralnych. Najważniejsze, aby prezentował się zjawiskowo i co najważniejsze – był w dobrym rozmiarze. Należy zatem wcześniej wybadać sytuację i sprawdzić, jakiego rozmiaru pierścionki nosi nasza wybranka. Pamiętaj, że pierścionek jest tylko pewnym symbolem, nie zaś próbą zaimponowania. Ma odzwierciedlać uczucia i podkreślać, że jest się wyjątkowo zauroczony drugą osobą.
4. Co zrobić po udanych zaręczynach?
Udane zaręczyny skutkują pojawieniem się planów dotyczących przyszłej ceremonii ślubnej. Kilka tygodni lub miesięcy po zaręczynach jest dobrym momentem, aby zastanowić się nad datą wesela. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pozostawać w narzeczeństwie przez dłuższy czas. W tradycji wskazuje się jednak, że zaręczyny są jednym z etapów związku, który dąży do pełnego sformalizowania się. Jeśli więc decydujemy się na zaręczyny, to musimy być przygotowani na postawienie kolejnego kroku.