Mała czarna – must have każdej kobiety

W każdej damskiej szafie powinny znaleźć się pewne określone elementy garderoby, które pomogą w stworzeniu wielu różnych stylizacji. Wśród nich znajduje się mała czarna: z jej użyciem możesz stworzyć wiele stylizacji – zarówno tych o eleganckim, biznesowym charakterze, jak i nieco mniej oficjalne sety z pazurem.

Dlaczego mała czarna cieszy się tak dużą popularnością?

Czarna sukienka bez żadnych wzorów czy nietypowych rozwiązań jeśli chodzi o krój jest obecna w świecie mody od bardzo dawna i nic nie zapowiada, by miała zniknąć niepostrzeżenie. Tego rodzaju sukienki eleganckie są doskonałe z jednego powodu: poprzez odpowiedni dobór dodatków możesz wykorzystać ją na wiele okazji, co sprawia że zdecydowanie mniej wydajesz na ubrania.

Co więcej, nawet niewielkie detale, jak pasek w talii czy inny rodzaj obuwia sprawiają, że Twoja mała czarna prezentuje się zupełnie inaczej, tworząc nową stylizację.

Jaką małą czarną wybrać?

Mała czarna sprawdzi się przy wielu okazjach, jednak nie oznacza to, że w Twojej szafie nie może znaleźć się kilka jej modeli. Szczególnie dobrym wyborem jest zakup sukienki na okres letni – z krótkim rękawem, a także takiej, która sprawdzi się również w chłodne dni. Nie jest to absolutna konieczność, jednak takie rozwiązanie może okazać się korzystne na dłuższą metę.

Jeśli chodzi o długość, zasadniczo tego rodzaju sukienki eleganckie powinny sięgać okolic kolan – zwłaszcza jeśli planujesz zakładać je np. na spotkania biznesowe. Odrobinę krótsze modele są akceptowalne, jednak mała czarna w wydaniu mini sprawdzi się głównie podczas imprez czy na randce – nie będzie ona jednak dobrym wyborem na okazje z określonym dress-code’em typu black tie.

Mała czarna – jaki krój wybrać?

Choć mała czarna należy do sukienek uniwersalnych, możemy postawić na krój, który pomoże nam podkreślić sylwetkę i w dyskretny sposób ukryć jej mankamenty.

Jeśli charakteryzujesz się figurą jabłka, możesz wybrać krój, który jest luźny bądź marszczony w okolicach brzucha., który dobrze wpłynie na proporcje sylwetki. Pamiętaj, żeby przede wszystkim ubierać się wygodnie. Mała czarna dodatkowo podkreśli nogi – na pewno będziesz prezentować się w niej świetnie.

Panie o figurze klepsydry zapewne będą chciały przykuć uwagę do okolic talii. W takiej sytuacji dobrym wyborem są sukienki przylegające do ciała, jednak dobór odpowiedniego modelu może zająć nieco czasu. Panie o tym typie figury charakteryzują się z reguły dość znaczącą różnicą w obwodzie bioder i talii, a co za tym idzie – niektóre sukienki, które będą ładnie podkreślać kibić mogą okazać się zbyt wąskie w biodrach i odwrotnie – modele dobrze leżące w biodrach – zupełnie nie będą uwydatniać talii. Nie rezygnuj z poszukiwań i, przede wszystkim, nie zapominaj, że to ubranie ma pasować na Ciebie, nie Ty do ubrania.

Panie o figurze w typie gruszki mogą zdecydować się m.in. na małą czarną z dekoltem w kształcie serca lub, jeśli sytuacja jest mniej wymagająca jeśli chodzi o elegancję – dobrym wyborem może okazać się również tzw. hiszpański dekolt. Pomoże to w stonowaniu proporcji szerokich bioder do węższych ramion.

Chcąc postawić na uniwersalność, można także zdecydować się na najprostszy możliwy krój, który – z odpowiednimi dodatkami – sprawdzi się przy każdym typie figury.

Kategorie
Poradniki