Ustroń – doskonałe miejsce na wyjazd na narty

Ustroń – niewielkie miasto położone nad Wisłą, na terenie Beskidu Śląskiego – jest znanym i lubianym przez turystów uzdrowiskiem. Zimą miejscowość zmienia się jednak w raj dla miłośników narciarstwa. Znajdź wygodne apartamenty w górach i sprawdź, dlaczego Ustroń to doskonałe miejsce na wyjazd na narty!

Ustroń znajduje się na granicy Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego oraz w punkcie ujęć wód mineralnych: bromkowej, żelazistej, jodkowej, borowej i chlorkowo-sodowo-wapniowej. Wszystko to sprawia, że miejscowość jest doskonałym punktem uzdrowiskowym – panujące tu warunki wspierają leczenie m.in. chorób układu oddechowego i układu krążenia. Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogą natomiast skorzystać z bliskości gór Równicy, Czantorii i Orłowej.

Ustroń – wyjazd na narty

Apartamenty Ustroń to doskonała baza wypadowa na narty. W mieście działają 3 ośrodki narciarskie:

  • Kolej Linowa Czantoria w Ustroniu – ośrodek jest położony na północnym zboczu Wielkiej Czantorii. Obejmuje 5 tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności i 6 wyciągów, w tym wyciąg taśmowy dla dzieci i kolej krzesełkową.
  • Kolej Linowa Palenica w Ustroniu – ośrodek mieści się na północno-zachodnim zboczu Palenicy. Znajduje się tu trasa zjazdowa (stopień trudności: trudna), 2-osobowy wyciąg krzesełkowy, wyciąg orczykowy oraz wyciąg dla dzieci.
  • Poniwiec Mała Czantoria w Ustroniu – ośrodek leży na północnym zboczu pasma Czantorii. Obejmuje dwa wyciągi, oślą łączkę i trasę zjazdową dla zaawansowanych (czerwoną). Działa tu również szkoła snowboardowa.

Ustroń – co zwiedzać po zimowym szaleństwie?

Ustroń to jednak nie tylko dogodne miejsce dla narciarzy i osób, które chcą podreperować swój stan zdrowia. To też miasto pełne zabytków i atrakcji dla całej rodziny. Po powrocie z nart warto odwiedzić takie miejsca jak:

  • Leśny Park Niespodzianek – to nietypowy ogród zoologiczny, który pozwala na obcowanie z dziką przyrodą w naturalnych warunkach. Zwiedzający mogą karmić przechadzające się swobodnie daniele i muflony oraz zobaczyć mieszkające w zagrodach żubry, dziki czy jenoty.
  • Sokolarnia – na górze Czantoria znajduje się ośrodek zajmujący się rehabilitacją dzikich ptaków drapieżnych. Można tu obejrzeć pokaz lotów i dowiedzieć się więcej na temat życia różnych gatunków drapieżnych ptaków: sów, jastrzębi, sokołów i orłów.
  • Stara Zagroda – to prywatne muzeum, które działa w drewnianych zabudowaniach dawnego domostwa i stodoły. Obejmuje ekspozycję starych sprzętów, które przybliżają zwiedzającym kulturę ludową Śląska Cieszyńskiego. Muzeum jest czynne tylko w wakacje i w czasie ferii zimowych.

Zimą apartamenty w górach w tej miejscowości przyciągają licznych narciarzy, natomiast latem Ustroń stanowi doskonałą bazę wypadową na piesze wycieczki. Już dziś zaplanuj swój zimowy wypoczynek z rodziną lub przyjaciółmi!

Kategorie
Polecane