Ile kosztują zabiegi z użyciem botoksu i kwasu hialuronowego?

Woman receiving botox injection

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu i kwasu hialuronowego cieszą się popularnością wśród wielu osób. Pozwalają one na pozbycie się między innymi pierwszych oznak starzenia. Cena takich zabiegów zależy od kilku czynników. Ile trzeba zapłacić za wstrzyknięcie kwasu hialuronowego lub botoksu? Który z tych zabiegów jest droższy i kiedy warto się zdecydować na takie usługi?

Cena botoksu

Ceny zabiegów z wykorzystaniem botoksu zależą od kilku czynników. Największe znaczenie ma dawka toksyny botulinowej, jednak różnice pojawiają się także w przypadku lokalizacji gabinetów medycyny estetycznej. Zwykle firmy znajdujące się w małych miejscowościach nie mają zbyt dużej konkurencji, dlatego oferują wyższe ceny. W dużych miastach również można znaleźć bardzo ekskluzywne gabinety, jednak zwykle ceny są atrakcyjniejsze.

Koszt wstrzyknięcia botoksu zależy też od miejsca, w którym ma zostać umieszczona substancja. Istnieją bowiem fragmenty twarzy wymagające zachowania większej ostrożności i dysponowania konkretnymi umiejętnościami. Zwykle jednak zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej nie kosztują więcej niż kilkaset złotych, oscylując w okolicach 400 zł. Takie usługi oferuje m.in. gabinet Face Med w Warszawie.

W przypadku większych powierzchni ciała cena oczywiście wzrasta. Na ostateczny koszt uzyskania oczekiwanego efektu wpływa również wymagana liczba sesji. Takie zabiegi trzeba regularnie ponawiać, dlatego nie jest to jednorazowy wydatek.

Na cenę zabiegów z wykorzystaniem botoksu i kwasu hialuronowego mają wpływ takie czynniki, jak:

  • lokalizacja gabinetu,
  • kompetencje specjalistów,
  • skomplikowanie zabiegu,
  • miejsce wstrzykiwania,
  • dawka preparatu.

Cena kwasu hialuronowego

Zabiegi dotyczące wstrzykiwania kwasu hialuronowego w Warszawie są droższe niż użycie toksyny botulinowej. W takim przypadku także bierze się pod uwagę miejsce, w którym ma zostać umieszczona substancja oraz jej dawkę. Często można kupić pakiety obejmujące np. usta, zmarszczki pojawiające się w ich okolicach oraz kąciki. Zabiegi kosztują zwykle od kilkuset do nawet dwóch tysięcy złotych.

Cena ma również związek z tym, jaki efekt chcesz uzyskać. Z tego powodu przed ustaleniem dokładnego kosztu warto przedstawić specjaliście swoje oczekiwania. Różnice w cenach mogą wynosić nawet kilkaset złotych, dlatego warto mieć w zanadrzu nieco większą sumę i nastawić się na to, że w niektórych przypadkach koszt okaże się wyższy.

Często nie warto decydować się na usługi gabinetów oferujących najniższe ceny. Najważniejsza jest bowiem jakość świadczonych usług. Niewłaściwie przeprowadzony zabieg może skutkować wieloma skutkami ubocznymi zagrażającymi zdrowiu.

Kategorie
Uroda