Laser Fotona Starwalker PQX — mocarz, jeśli chodzi o usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Dobrze wykonany kolorowy tatuaż jest piękny, a makijażu permanentny sprawia, że świetnie wyglądasz nawet bez wytuszowanych rzęs i podkreślonych brwi. Jednak bywa, że po prostu znudzi Ci się wzór na ciele lub zapragniesz powrócić do bardziej naturalnej wersji siebie. Co wtedy? Z pomocą przychodzi laser Fotona Starwalker PQX — urządzenie, które precyzyjnie usuwa tatuaż i makijaż permanentny.

Laser Fotona Starwalker PQX — szybko rozprawi się z tatuażem i makijażem permanentnym

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego to nic nowego. Jednak, kiedy za to zadanie zabiera się mistrz, możesz liczyć na szybkie i długotrwałe efekty. Laser Fotona Starwalker PQX to mocarz, jeśli chodzi o tego typu urządzenia. Na czym polega jego fenomen? Fotona Starwalker PQX usunie tatuaż i makijaż permanentny niezależnie od tego, jakich barwników użyto do ich wykonania. Popularne lasery nie radzą sobie z likwidacją kolorów takich jak pomarańczowy, zielony, biały czy żółty. Urządzenie Fotona Starwalker PQX o potężnej mocy szczytowej 2,8 GW usuwa zarówno czarne, jak i kolorowe tatuaże. Laser wykorzystuje krótką wiązkę laserową do precyzyjnego usuwania pigmentu. Przy tym wszystkim nie uszkadza otaczających tkanek. Pikosekundowe impulsy rozbijają barwnik na mniejsze cząsteczki. Wszystko to odbywa się na zasadzie reakcji fotoakustycznej bez efektu termicznego. 

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego?

Dzięki wiązce światła lasera, którą emituje urządzenie Fotona Starwalker PQX, dochodzi do rozbicia barwnika na mniejsze cząsteczki. Komórki zwane makrofagami pochłaniają je, oczyszczając organizm z toksyn. W przypadku tatuażu i makijażu permanentnego wykorzystuje się dwie wiązki światła — Nd:Yag (1064 nm) i KTP (532 nm). Podczas zabiegu, jak już wspomniano, nie dochodzi do przegrzania tkanek.

Rozbity na mniejsze cząsteczki barwnik, Twój organizm usuwa w procesie fagocytozy.

W zależności, od tego, jakich barwników użyto do wykonania tatuażu lub makijażu permanentnego, potrzeba różnej ilości zabiegów. W przypadku tatuaży amatorskich jest to około 4-5 sesji, natomiast, jeśli chodzi o tatuaże profesjonalne, koniecznych jest nieraz nawet 10 zabiegów. Przeprowadza się je w odstępie 6-8 tygodni. Tyle czasu wystarcza, aby organizm wchłonął rozdrobnione cząsteczki. 

Tatuaż czy makijaż permanentny — co łatwiej usunąć?

Tatuaż powstaje na skutek tego, że do skóry właściwej za pomocą igły wprowadza się barwnik. Twój organizm broni się przed wprowadzonym do niego ciałem obcym w postaci pigmentu. Część owego pigmentu jest wydalana, natomiast duże cząsteczki tuszu pozostają w skórze. Barwnik, którego nie pozbył się Twój organizm, zostaje otoczony tkanką łączną, która niejako więzi cząsteczki pigmentu. 

Jeśli chodzi o makijaż permanentny, to barwniki, które się stosuje, mają mniejsze cząsteczki. Nie wnikają ona także w głąb skóry, tylko wprowadzane są do naskórka. Jeśli jednak pigment wniknie zbyt głęboko, makijaż permanentny zamieni się w tatuaż. 

Jak już pewnie się domyślasz, łatwiej jest usunąć makijaż permanentny — nierzadko wystarczy tu tylko od 3 do 5 sesji.

Przeciwwskazania do wykonania laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego

W przypadku każdego zabiegu laserowego istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich między innymi:

 • infekcja wirusowa lub bakteryjna, 
 • zaburzenia układu immunologicznego, 
 • łuszczyca, 
 • świeże rany, 
 • nowotwory, 
 • cukrzyca, 
 • skłonność do powstawania blizn, 
 • ciąża, 
 • okres karmienia piersią, 
 • bielactwo, 
 • infekcje skórne, 
 • epilepsja, 
 • choroby autoimmunologiczne. 

Rekomenduje się, abyś po zabiegu laserowego usuwania tatuażu lub makijażu permanentnego nie opalała skóry, zrezygnowała z sauny, siłowni i kąpieli w basenie. Chroń miejsca poddane działaniu lasera kremami z wysokim filtrem przeciwsłonecznym — najlepiej, jeśli będzie to SPF 50.

Nieudany makijaż permanentny? Tatuaż, który Ci się znudził? Istnieją sposoby, aby się ich pozbyć! Nie musisz obawiać się powikłań po użyciu lasera. Fotona Starwalker PQX rozprawi się z niechcianym pigmentem, a Ty na nowo odkryjesz swoją skórę.  

Sprawdź naszą ofertę na stronie

https://drzazgaclinic.pl/laseroterapia/laserowe-usuwanie-tatuazu-i-makijazu-permanentnego/

Kategorie
Inne