Jak przygotować się do założenia konta bankowego?

Z całą pewnością można stwierdzić, że konto bankowe jest bardzo istotnym elementem codziennego funkcjonowania wielu osób. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na ten temat, a także dowiedzieć się, jak można przygotować się do założenia nowego konta bankowego.

Jak założyć konto w banku?

W obecnych czasach konto w banku może zostać założone na bardzo różne sposoby. Najczęściej konta są zakładane bezpośrednio w oddziałach banku, jednak takie działania są również możliwe do zrealizowania przez Internet, a nawet przez infolinię. Do założenia konta bankowego warto się w odpowiedni sposób przygotować. Przede wszystkim należy wybrać bank, w którym konto będzie założone. W tym celu można skorzystać z takiego narzędzia jak ranking kont bankowych, w którym można znaleźć najlepsze produkty bankowe.

Niezbędne dokumenty

W celu założenia konta w banku niezbędne jest zgromadzenie pewnych istotnych dokumentów. Wśród nich wymienia się przede wszystkim dokument tożsamości. Najlepiej, jeśli będzie to dowód osobisty, jednak w większości przypadków banki uznają również paszporty. Czasami zdarza się, że do założenia konta wystarczy legitymacja szkolna lub studencka, a także prawo jazdy. Oprócz tego wymaganym dokumentem do założenia konta w banku będzie stosowny wniosek z wypełnionymi danymi.

Zakładanie konta przez Internet

Bardzo popularnym rozwiązaniem wśród wielu osób jest zakładanie konta bankowego przez Internet. Ten sposób jest niezwykle wygodny i umożliwia zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Konto przez Internet zakłada się poprzez wypełnienie specjalnego formularza na stronie banku. Następnie niezbędne jest potwierdzenie tożsamości osoby składającej wniosek. Może to być uczynione na różne sposoby. Wśród nich wymienia się przelew weryfikacyjny, wideo rozmowę, wizytę kuriera, a także wizytę w oddziale banku.

Zakładanie konta w banku

Kolejną możliwością jest założenie konta w oddziale banku, co wciąż jest najpopularniejszym rozwiązaniem. Wszystkie formalności załatwiane są podczas jednej wizyty w banku. Pracownik banku potwierdza również tożsamość klienta, dlatego nie są konieczne inne metody weryfikacji. Umowa również jest podpisywana na miejscu i dostaje się ją do ręki.

Zakładanie konta przez infolinię

Wśród różnych sposobów na założenie konta można również wymienić zrealizowanie tego zadania przez infolinię. Większość banków umożliwia założenie konta w ten sposób. W tym celu wystarczy zadzwonić na infolinię wybranego banku. Jednak warto pamiętać, że w tym przypadku również konieczne będzie potwierdzenie tożsamości w inny sposób.

Na co zwrócić uwagę?

Podczas zakładania konta warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Wśród nich można przede wszystkim wymienić sprawdzenie rodzaju zakładanego konta, a także opłat, jakie będzie trzeba ponosić za jego założenie. Oprócz tego warto również upewnić się, jakie sposoby weryfikacji tożsamości są oferowane przez bank. Jeśli zakładanie konta przez Internet wymaga wizyty w banku to lepszym sposobem będzie założenie konta w oddziale banku.

Kategorie
Poradniki