Wyprawka dla niemowlaka

Co to jest wyprawka dla niemowlaka? To zbiór wszystkich akcesoriów, które mogą okazać się niezbędne do opieki nad malcem w pierwszych tygodniach i miesiącach jego życia. Jakie konkretnie wyposażenie powinno znaleźć się w takiej wyprawce? Kiedy rozpocząć jej kompletowanie oraz jaki budżet trzeba przeznaczyć na ten cel.

Wyprawka dla niemowlaka, czyli wszystko co potrzebne

W internecie znajdziemy mnóstwo gotowych list wyprawkowych. Te propozycje często znacznie się od siebie różnią, choć trzeba przyznać, że część akcesoriów pojawia się na większości z nich. Właśnie te powtarzające się na różnych listach przedmioty są obowiązkowym elementem wyprawki. Wśród nich warto wymienić elementy wielkogabarytowe: wózek dziecięcy, fotelik samochodowy, łóżeczko (ze szczebelkami lub kołyskę), wanienkę i przewijak. Drobne przedmioty, których będziemy potrzebować w znacznych ilościach to ubranka i tekstylia. Do tego dochodzą akcesoria do pielęgnacji, mycia, przewijania i karmienia. Wśród nich są kosmetyki, przyrządy higieniczne, butelki oraz smoczki. Wyprawka dla niemowlaka może też zawierać akcesoria dodatkowe, które bardzo przydają się podczas codziennej opieki nad malcem. Chodzi między innymi o elektroniczną nianię, nawilżacz powietrza, laktator i gniazdko niemowlęce.

Czas zakupów

Gdy przygotowaliśmy kompletną listę niezbędnego nam sprzętu, odetchnijmy chwilę i zastanówmy się jeszcze raz, czy na pewno wszystkie wymienione na niej akcesoria będą nam potrzebne. Z zakupem części z nich warto wstrzymać się do czasu, gdy okażą się absolutnie niezbędne. Zakupy innych warto rozłożyć w czasie, by uniknąć dużych jednorazowych wydatków. Rozwiązaniem dla oszczędnych będzie odkupienie używanych akcesoriów od znajomych lub znalezienie ich na serwisach ogłoszeniowych. Wiele z nich znajduje się w bardzo dobrym stanie. Pamiętajmy, że część rzeczy możemy pożyczyć. Wyprawka dla niemowlaka nie powinna raczej zawierać zabawek dla dziecka – istnieje duże prawdopodobieństwo, że te przedmioty maluch otrzyma w prezencie od rodziny tuż po narodzinach.

Kategorie
Nasi bliscy