Co oferują wrocławscy adwokaci rozwodzącym się parom?

Zawierając małżeństwo wierzymy, że będzie zgodne i trwałe. Niestety, nie zawsze tak jest. Zdarza się bowiem, że pojawia się poważny kryzys, którego konsekwencją jest rozwód. Adwokaci z Wrocławia chętnie pomagają w takich trudnych sytuacjach. Na co możemy liczyć? Przekonajmy się.

Jak znaleźć dobrego adwokata we Wrocławiu?

Decydując się na rozwód i chcąc skorzystać z pomocy specjalisty, który zajmie się naszą sprawą warto wybrać kancelarię, która specjalizuje się właśnie w sprawach rozwodowych. Jak ją znaleźć? To bardzo proste. Wystarczy jedynie skorzystać z wyszukiwarki i wpisać frazę “adwokat rozwód Wrocław”. Wówczas trafimy na listę adwokatów, którzy specjalizują się w takich właśnie sprawach.
Upewnijmy się jakimi opiniami się cieszą oraz umówmy się na spotkanie, które pozwoli nam ocenić, czy dobrze rozumiemy się z danym adwokatem z Wrocławia. Rozwód będzie wówczas znacznie mniej kłopotliwy i stresujący. 

Na jaką pomoc możemy liczyć w trakcie rozwodu?

Większość adwokatów z Wrocławia rozwód traktuje kompleksowo, co znaczy, że zajmują się naszymi sprawami na każdym etapie. Co oznacza to w praktyce? Przede wszystkim pomoc w napisaniu pozwu oraz zgromadzeniu odpowiedniej dokumentacji.
Adwokat zajmuje się również uzgodnieniami w zakresie podziału majątku oraz opieki nad małoletnimi dziećmi. Jeśli nie chcemy rozmawiać z małżonkiem może nas reprezentować podczas takich negocjacji.
Pomoże nam również w sytuacji, w której chcemy ubiegać się o rozwód z orzeczeniem o winie oraz alimenty dla siebie. Podczas rozprawy niejednokrotnie zabierze głos, przedstawiając nasze argumenty, dzięki czemu możemy czuć się pewniej i uniknąć wielu stresujących i trudnych sytuacji. To spore wsparcie, z którego warto skorzystać.

 

Podsumowując, jeśli bierzemy rozwód warto stawiać na adwokata, który specjalizuje się w tego typu sprawach. Znajomość prawa rodzinnego i doświadczenie sprawi bowiem, że zapewni on nam znacznie lepsze wsparcie niż osoba, która na co dzień zajmuje się innymi rodzajami postępowań sądowych. 

Kategorie
Poradniki