Torba do szpitala, czyli jak przygotować się do porodu

Każda kobieta w ciąży myśli o zbliżającym się porodzie nie tylko z radością, ale również nierzadko z obawą i stresem. Boimy się nie tylko bólu czy komplikacji, ale także tego, że nie przygotujemy się odpowiednio.
Tymczasem, to wcale nie musi być trudne. Jeśli odpowiednio spakujemy torbę do szpitala, wszystko czego potrzebujemy będziemy miały pod ręką. Sprawdźmy więc o czym warto pamiętać.

Kiedy spakować torbę?

Każda mama, która choć raz pakowała się gorączkowo w przerwie pomiędzy kolejnymi skurczami wie doskonale, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Dlatego też warto pomyśleć o spakowaniu swojej torby odpowiednio wcześniej. Kiedy? Doświadczone położne zalecają zadbać o to już w 7 miesiącu ciąży. Nie obawiaj się, że będzie to zły znak. Torba spokojnie poleży jeszcze przez dwa miesiące, ty zaś będziesz czuła się spokojniejsza.

Dowiedz się również jak przygotować się do ciąży w artykule:

https://modaikobieta.pl/jak-przygotowac-sie-do-ciazy/

Przede wszystkim badania i dokumenty

O ile ubrania i kosmetyki zarówno dla ciebie jak i dla dziecka zawsze może dostarczyć ktoś bliski o tyle wyniki badań oraz niezbędne dokumenty ułatwią życie zarówno tobie, jak i personelowi medycznemu w szpitalu. Co więc warto zabrać ze sobą? Przede wszystkim dowód tożsamości, dowód ubezpieczenia oraz kartę przebiegu ciąży. Poza tym zapakuj również wyniki ostatnich badań USG, badań krwi, badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej,wynik badania na obecność HIV oraz wszystkie inne wyniki badań, które posiadasz.

Co dla mamy?

Poza oczywistym wyposażeniem do szpitala, które z pewnością zabierałaś ze sobą już nie raz, w przypadku porodu musisz zadbać o to, by mieć ze sobą odpowiednią koszulę oraz biustonosz do karmienia. Poza tym potrzebne będą ci podkłady oraz duże podpaski poporodowe. Warto także nie narażać się na zabrudzenie bielizny i zabrać ze sobą specjalne, jednorazowe majtki wykonane z siatki.

Czego możesz potrzebować dla malucha?

Wiele zależy od wymogów twojego szpitala, niemniej jednak przydadzą się pieluchy w najmniejszym rozmiarze, bawełniane koszulki (ok 3 sztuk), bawełniane śpioszki lub pajacyki, 2 pary skarpetek i rękawiczki, kocyk lub śpiworek. Dowiedz się również, czy musisz zabrać ze sobą kosmetyki dla dziecka.

Artykuł powstał dzięki konsultacji z http://www.aborcja.cz/.

Kategorie
Poradniki