Zabiegi medycyny estetycznej – najczęściej zadawane pytania

Poprawa swojego wyglądu poprzez skorzystanie z zabiegów oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej są bardzo kuszące, ale jednocześnie budzą wiele wątpliwości. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni pragnący zachować młody wygląd lub uporać się z trądzikiem czy przebarwieniami stają przed poważną decyzją. Odpowiedzi na pytania rozwiążą problem.

1. Czy zabieg medycyny estetycznej może się nie udać? Czego się spodziewać?

Zawsze jest ryzyko, że pojawią się jakieś komplikacje. Do każdego zabiegu, zarówno inwazyjnego, jak i nieinwazyjnego są wskazania i przeciwwskazania. Zlekceważenie ich przez lekarza lub zatajenie przez pacjenta może prowadzić do poważnych skutków ubocznych. Należy zatem być szczerym podczas konsultacji w gabinecie oraz wybierać tylko profesjonalne miejsca, które cieszą się dobra oceną wśród pozostałych pacjentów.

2. Czy zabiegi medycyny estetycznej bolą?

Większość zabiegów medycyny estetycznej jest bezbolesna, tylko kilka z nich wymaga znieczulenia miejscowego. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort, związany na przykład z nakłuwaniem skóry lub ciepłem lasera. Nieduże dolegliwości pojawiają się najczęściej po zabiegach i są to zaczerwienienie, pieczenie, opuchlizna i obrzęk. Jeśli nie ustępują po kilku dniach lub sprawiają duży ból, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

3. Czy jeden zabieg wystarczy?

W celu uzyskania zadowalającego efektu rzadko zdarza się, by jeden zabieg wystarczył. Większość z nich (mezoterapia igłowa, laser frakcyjny) wymagają przynajmniej kilku powtórzeń, wyjaśnia lekarz z kliniki medycyny estetycznej Dr Paradowska. Konieczność wykonania kilku sesji związana jest przede wszystkim z rodzajem zabiegu, miejscem jego przeprowadzania oraz rezultatami, jakie chce się uzyskać. W przypadku powiększania ust wystarczy jeden zabieg, który zostanie powtórzony dopiero wtedy, gdy efekty pierwszego zaczną zanikać, natomiast usunięcie blizn czy rozstępów wymagać będzie kilku wizyt w gabinecie medycyny estetycznej.

4. Skąd wiadomo, kto jest profesjonalistą, a kto nie?

Skorzystanie z usług wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej to klucz do uzyskania pięknego wyglądu. Posiadanie odpowiedniej wiedzy zapewnia nie tylko prawidłowe wykonanie zabiegu, ale również dopasowanie jego rodzaju do potrzeb pacjenta. Lekarz doradzi, jaka metoda będzie skuteczna i da najlepsze efekty. Przed wybraniem kliniki medycyny estetycznej warto zasięgnąć opinii innych. Wielu lekarzy prowadzi również internetowe portfolio, w którym pokazuje efekty swojej pracy.

Kategorie
Uroda