Sala na wesele – jak wybrać idealną?

Organizując ślub musimy zatroszczyć się również o przyjęcie weselne. To właśnie ono jest bowiem okazją do rodzinnego cieszenia się szczęściem młodej pary i doskonałej zabawy. Przygotowania weselne powinniśmy zacząć od poszukiwania odpowiedniej sali. Zależy od niej bowiem naprawdę sporo. Sprawdźmy więc jak wybrać salę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Kiedy zacząć poszukiwać sali na wesele?

Sezon ślubny w naszym kraju nie trwa długo. To zaledwie kilka miesięcy, podczas których możemy cieszyć się piękną pogodą i idealnymi warunkami do wspólnej zabawy. Z tego właśnie powodu najlepsze sale weselne są oblegane. Warto mieć tego świadomość i zacząć przygotowania odpowiednio wcześnie. Specjaliści od organizacji ślubów zgodnie twierdzą, że sala na wesele powinna zostać zarezerwowana nawet na rok lub dwa przed planowanym terminem ślubu.

Sala – kameralna czy duża?

To pytanie, które zadaje sobie wielu przyszłych małżonków. Trudno jednak jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Wszystko zależy bowiem od tego ile osób zamierzacie zaprosić. Jeśli jednak wesele ma być huczną imprezą, na którą zaproszone będzie kilkadziesiąt osób wybór dużej sali to większy komfort dla wszystkich gości. Dobrym pomysłem są sale, które posiadają mniejsze pomieszczenie i jedną dużą salę bankietową. Wówczas możemy bowiem zorganizować dodatkowy kącik dla osób, które chcą odpocząć lub porozmawiać.

Zastanów się nad możliwościami dekoracji

Sala na wesele musi być wyjątkowa. Tego wyjątkowego dnia to odpowiednie dodatki i dekoracje tworzą klimat. Warto więc postawić na obiekt, który będzie dawał nam sporo możliwości dekoracyjnych. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej sali zastanówmy się nad motywem przewodnim i kolorystyką, którą chcemy wybrać. Czy sala będzie pasowała do naszych pomysłów? Przykładem może być wesele w stylu rustykalnym organizowane w nowoczesnej, minimalistycznej przestrzeni. W takim przypadku trudno będzie nam osiągnąć oczekiwany efekt.

Tereny zielone wokół – dlaczego są dobrym pomysłem?

Idealna sala na wesele powinna znajdować się w miejscu, które daje nam też możliwości wypoczynku. Nie da się bowiem ukryć, że nikt z nas nie ma siły na to, by bez przerwy bawić się po świt. Dlatego też warto rozejrzeć się za salą, która położona jest w spokojnej, zielonej okolicy. Zadbany ogród czy bliskość parku ma wiele zalet. Przede wszystkim dzieci mają gdzie udać się aby wyszaleć się w swoim towarzystwie. Zieleń stanowi też doskonałe tło do zdjęć, co możemy wykorzystać. Również dorośli docenią chwilę oddechu w pięknej scenerii.

Kategorie
Inne