Rozwód to ostateczność

Rozwód to sądowe rozwiązanie związku małżeńskiego. Powodów do rozwodu jest przynajmniej tyle ile rozstających się par. Przyczyna może być zdrada, jak i przemoc psychiczna, fizyczna lub ekonomiczna. Wiele osób decyduje się także na rozwód w sytuacjach, kiedy najzwyczajniej w świecie nie mogą dojść do porozumienia między sobą w kluczowych dla ich życia kwestiach. Jednak zanim zostanie złożony pozew rozwodowy, warto zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami, które dają szansę na uratowanie związku. 

Terapia małżeńska i jej moc 

W niektórych przypadkach doskonałą alternatywą dla radykalnych kroków staje się terapia małżeńska. To właśnie tam wraz z partnerem będziecie mieć szansę przedyskutować sporne kwestie i poznać punkt widzenia drugiej osoby. Specjalista pomoże wam także znaleźć rozwiązanie z danej sytuacji, dzięki któremu po przepracowaniu pewnych kwestii, istnieją szanse, że nie zakończył swojego związku na sali rozpraw. Terapia małżeńska wymaga jednak chęci obu osób. Dlatego można ją zastosować jedynie, kiedy uważacie, że rozstanie jest najlepszym rozwiązaniem, jednak dla was obojga jest to ciężka sytuacja, dla której chętnie znaleźlibyście alternatywne rozwiązania. 

Kiedy do adwokata 

Kiedy jednak okaże się, że wasz związek nie ma już racji bytu, warto postawić na profesjonalne rozwiązanie i skorzystać z usług specjalistów. Adwokat rozwód Katowice, Gdynia, Gdańsk takie hasła wyszukują osoby, które chcą wziąć rozwód, jednak nie chcą samodzielnie występować przed sądem. Zgłoszenie się po pomoc do adwokata jest szczególnie pomocne w przypadkach, kiedy w grę wchodzi podział majątku lub ustalenie opieki nad nieletnimi dziećmi. 

W czym pomoże adwokat 

Adwokat w trakcie rozwodu może pomóc wystosować pozew. W przypadku podziału majątku pomoże także rozwiązać sporne kwestie, a kiedy zajdzie taka możliwość sporządzi odpowiednie pisma w celu uzyskania alimentów na małoletnie dzieci lub samego siebie od współmałżonka. Dlatego jego pomoc, zwłaszcza w tym emocjonalnym czasie jest nieoceniona. 

 

Kategorie
Nasi bliscy