Kiedy najlepiej kupować botki wiosenne?

Jeżeli interesuje nas możliwie najbardziej atrakcyjna cena to botki wiosenne najlepiej kupować w okresie letnim, kiedy aktualna sprzedaż została zakończona, ale na sklepowych półkach wciąż pozostały ostatnie pary tych dosyć uniwersalnych butów. Jeśli jednak chcemy mieć dobry wybór, to skupmy się na ich zakupie na początku wiosny lub pod koniec okresu zimowego.

Botki wiosenne – jak wyglądają?

Tego rodzaju obuwie może być bardzo różne, chociaż kojarzy się raczej z kobiecym, smukłym profilem pasującym zarówno do eleganckiej sukienki, jak i do dopasowanych spodni.

Zwykle botki:

kończą się na wysokości kostki,
• mają smukły lub lekko zaokrąglony nosek,
• posiadają dosyć wysoki obcas,
• są sznurowane, wsuwane lub zapinane na suwak.

Można by sądzić, że są to buty jak każde inne, ale byłoby to dla nich krzywdzące. A właściwie dla ich producentów. Botki wiosenne mają zwykle bardzo kobiecy kształt, który pozwala na optyczne zmniejszenie stopy. Stylizacja jest dzięki nim pełniejsza i z charakterem, dlatego chociaż jedna para botków w naszej szafie da rade opanować sytuację – chociażby odnoszącą się do awaryjnego wyjścia. Stosunkowo duża uniwersalność tego obuwia doskonale sprawdza się w większości kobiecych stylizacji – począwszy od tych eleganckich, po te z krótkimi spodenkami jako głównym elementem stroju.

Botki ze swoim stosunkowo wysokim obcasem wyglądają niezwykle efektownie, dlatego zakładając je, należy pamiętać o ograniczeniu ozdób z innego źródła. Botki same w sobie będą się prezentować niezwykle ozdobnie i kobieco, dlatego nic więcej do wyglądu nie potrzeba.

Botki wiosenne – materiał wykonania

Jeśli chcemy zakupić buty, które będą w stanie wyglądać dobrze jeszcze przez kilka sezonów to warto zakupić skórzane botki wiosenne. Nie od dziś wiadomo, że zadbana naturalna skóra będzie się dobrze prezentować latami. Powinniśmy jednak pamiętać, że w myśl zasady dbania o swoje obuwie musimy je osuszać i czyścić po każdym wyjściu, a impregnować nawet raz w miesiącu. Bez odpowiedniej pielęgnacji i impregnacji może się okazać, że obuwie szybko ulegnie zniszczeniu. W przypadku, w którym nie zamierzamy regularnie dbać o nasze obuwie, warto zwrócić się w stronę tworzyw sztucznych, które dobrze poradzą sobie zarówno z pogodą deszczową, jak i z wiosennym słońcem. Wiosenne buty to must have każdej kobiety!

Kupując wiosenne buty w tym stylu, warto zastanowić się, do jakich stylizacji będziemy je nosić, aby dobrać je zarówno kolorystycznie, jak i pod względem kształtu. Styl botków wiosennych może być zarówno elegancki, jak i czasem bardziej sportowy – kiedy podeszwa botków posiada wyraźny gruby bieżnik, a podeszwa jest praktycznie płaska, nie licząc potrzebnego profilowania. Wszystkie botki warto przymierzyć, udając się do sklepu w stylizacji, którą będziemy nosić na sobie najczęściej.

Kategorie
Moda