Zacznij naukę języka portugalskiego bez wychodzenia z domu!

Marzysz o tym, aby móc swobodnie rozmawiać w języku portugalskim będąc na wczasach? A może szukasz pracy w Portugalii i musisz szybko nauczyć się tego języka? Bez względu na to, jaki jest Twój cel oraz gdzie aktualnie przebywasz, możesz uczyć się języka portugalskiego bez wychodzenia z domu. Zobacz, jak to działa.

Zalety nauki języka portugalskiego przez internet

Nauka języka obcego przez internet niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim możemy uczyć się w zaciszu własnego domu, w wygodnej dla siebie pozycji, stwarzając wokół siebie optymalne warunki do przyswajania wiedzy. Kolejnym atutem tej formy nauki jest oszczędność czasu na dojazdy do placówki edukacyjnej czy nauczyciela, co w przypadku dużych, zakorkowanych miast może okazać się dość problematyczne. Wreszcie nauka języka obcego przez internet to doskonałe rozwiązanie dla osób, które są nieśmiałe w grupie i krępuje je obecność innych, a tym bardziej odpowiadanie na pytania czy publiczna konwersacja. Dzięki wybraniu nauki języka portugalskiego przez internet z indywidualnym nauczycielem możemy czerpać maksymalne efekty, gdyż jesteśmy w pełni skoncentrowani na lekcji, a sam nauczyciel poświęca nam 100% swojej uwagi. Taka forma nauki sprawdzi się zarówno w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem portugalskim, jak i ci bardziej zaawansowani, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności konwersacyjne.

Jak rozpocząć naukę języka portugalskiego w domu?

Na początek warto połączyć przyjemne z pożytecznym i zacząć od oglądania filmów portugalskich bez polskiego lektora. Dobrym pomysłem jest obejrzenie filmów, które już znamy i możemy wychwycić kontekst dialogów. To z pewnością ułatwi nam zrozumienie poszczególnych słów. Ponadto oglądanie filmów w języku portugalskim pozwoli nam się osłuchać z brzmieniem języka, co będzie niezwykle pomocne w dalszej nauce.

Polecanym pomysłem na naukę słówek jest przyklejenie na poszczególne meble karteczek samoprzylepnych z nazwą danej rzeczy. Za każdym razem, gdy będziemy wchodzić do pomieszczenia lub używać danego przedmiotu, czytajmy na głos dane słowo i starajmy się wypowiedzieć je zanim spojrzymy na karteczkę.

Innym sposobem jest samodzielne stworzenie lub kupienie w księgarni gotowych fiszek językowych. Są to małe bloczki, które z jednej strony mają zdanie lub słowo napisane po polsku, a na odwrocie – w języku portugalskim. Dzięki temu możemy w każdej chwili uczyć się nowych wyrażeń starając się odgadnąć ich znaczenie bez patrzenia na rewers i cały czas utrwalać te, które już udało nam się opanować.

Zobacz również: język portugalski nauka

Indywidualna nauka portugalskiego z nauczycielem online

Bez względu na to, czy dopiero zaczynamy naukę czy jesteśmy już bardziej zaawansowani, a także czy korzystamy z dodatkowych, wyżej opisanych pomocy naukowych, możemy w każdej chwili skorzystać z nauki z nauczycielem przez internet. Z reguły możemy ustalić ruchomy grafik lekcji, gdyż nauczyciele są w stanie dostosować się do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości. Nauka przez internet za pomocą komunikatora to przede wszystkim świetna zabawa oraz przyswajanie wiedzy bez stresu, w domowych warunkach i w przytulnym dla nas otoczeniu. Ucząc się nowego języka nie tylko stymulujemy mózg, ale również zyskujemy nową umiejętność, która może nam się przydać zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Kategorie
Poradniki