Bezpośredni montaż do ściany mieszkania – ścienna roleta

Ochrona naszego mieszkania przed światłem słonecznym jest ważna. Zresztą nie tylko mocne promienie mogą działać na nas negatywnie. Drugą kwestią są sprawy prywatności – w odsłoniętym, nieochronionym mieszkaniu wszystko widać z zewnątrz. Warto zatem zadbać nie tylko o komfort, ale także o prywatność. Ścienna roleta sprawdzi się w takiej sytuacji wzorowo.

Roleta ścienna i jej mechanizm działania. Uwaga na montaż!

Łańcuszek kulkowy pozwala dobrowolnie sterować ruchem rolety. Mechanizm umieszczony jest po jednej ze stron, po przeciwległej stronie umieszczony jest mechanizm bez łańcuszka oraz wspornik, który można zamontować bezpośrednio do ściany, dokręcając wkręty przechodzące przez plastikowy element. Instrukcja samodzielnego montażu jest nadzwyczaj prosta. Jeżeli ścienna roleta musi zostać zamontowana w miejscu problemowym, np. na nierównej powierzchni bądź nierównym materiale, który sprawia trudności w utrzymaniu ciężaru mechanizmu, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty lub spróbować sił samemu – po zapoznaniu się z poradnikami na temat montażu rolet na nierównych powierzchniach. Ścienna roleta wewnętrzna może być wykonana w przeróżnych rozmiarach.

Wygoda w montażu, prostota w użytkowaniu rolety

O ile w przypadku rolet montowanych bezpośrednio na okna mamy dosyć ograniczone pole manewru, ponieważ zakres rozmiarów jest mocno ograniczony, to w przypadku rolet ściennych możemy pokusić się o znacznie większe wahania. Producenci są przygotowani na różne propozycje klientów, a skracanie zbyt długiej rolety nie jest szczególnie problemowe. Materiał, wyszywany zgodnie z propozycją klienta, może być poddawany poprawkom i skróceniom. Warto zaznaczyć, że ścienna roleta, po jednorazowym zamontowaniu, jest niemalże bezinwazyjna w użytkowaniu. Większość modeli posiada ręczny mechanizm kulkowy, dzięki któremu możliwe jest bezpośrednie sterowanie podnoszeniem lub opuszczaniem materiału. Ścienna roleta nie wymaga dodatkowych ustawień bądź procesów naprawczych – poprawnie użytkowana może służyć długie lata.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.rolmajster.pl

Kategorie
Inne