Pamiętaj o swoich piersiach – zadbaj o zdrowie piersi kompleksowo!

Jak to się stało, że zapomniałam o moich piersiach? – śpiewa Natalia Przybysz w piosence „Miód”. Piersi to część kobiecego ciała, o której nie powinnyśmy zapominać, ale troszczyć się o nie na wszelkie możliwe sposoby! Rak piersi to najczęściej wykrywany nowotwór złośliwy u kobiet na całym świecie. Badania profilaktyczne i wycinanie podejrzanych guzków pozwalają na wczesne wykrycie nowotworu i dają szansę na jego skuteczne wyleczenie. Lecz troska o zdrowie piersi to nie tylko walka z rakiem. Niektóre kobiety nie są zadowolone z wyglądu swojego biustu po ciąży i karmieniu piersią lub z powodu utraty jędrności na skutek starzenia. Z myślą o nich stworzono upiększające zabiegi na biust, m.in. powiększanie biustu własnym tłuszczem, ujędrniającą endermologię LPG, korektę brodawki piersiowej, a także wzmocnienie koloru brodawki za pomocą mikropigmentacji medycznej.

Grunt to profilaktyka

Najważniejsze co możemy zrobić dla zdrowia piersi, to regularne badanie piersi. Możemy zrobić to same w domowym zaciszu, a gdy wyczujemy niepokojącą zmianę powinnyśmy natychmiast zgłosić się do lekarza, aby wykonać USG piersi lub mammografię (w przypadku kobiet po 40. roku życia). Jeśli USG piersi potwierdzi obecność guza, konieczna jest konsultacja z doświadczonym chirurgiem onkologiem. Jeśli chcesz, by wizyta odbyła się jak najszybciej i w najbardziej komfortowych dla Ciebie warunkach, najlepiej wybrać wizytę prywatną. Obecnie niektóre kliniki medycyny estetycznej oferują konsultacje z zakresu chirurgii onkologicznej, wycięcie węzła chłonnego oraz zabiegi usuwania guzków w piersiach. W Krakowie na prywatną konsultację onkologiczną umówisz się w Centrum DER-MED.

Usuń podejrzane guzki!

Usuwanie guzków w piersiach to również element profilaktyki i dbania o zdrowie piersi. Chociaż najczęściej są to niezłośliwe zmiany, to dopiero po ich wycięciu i badaniach histopatologicznych można mieć pewność, że zdrowiu nic nie zagraża. Również w trosce o zdrowie piersi wykonuje się wycięcie węzła chłonnego zmienionego chorobowo (np. powiększonego) znajdującego się w okolicach piersi. Węzły chłonne są cennym materiałem do badań histopatologicznych. Jeśli organizm walczy z chorobą nowotworową, badania tkankowe pobranego węzła chłonnego to potwierdzą. Oba zabiegi wykonywane są w trybie ambulatoryjnym przy znieczuleniu miejscowym. Po wycięciu podejrzanej zmiany zakładane są szwy i opatrunek, a pacjentka może od razu wrócić do domu.

Bezpieczne powiększanie i lifting biustu

Powiększanie biustu własnym tłuszczem umożliwia zwiększenie piersi o co najmniej jeden rozmiar. Efekt jest dużo bardziej naturalny i korzystniejszy dla zdrowia piersi niż w implanty. Chęć powiększenia zbyt małych piersi nie jest jedynym wskazaniem do tego zabiegu. Powiększanie biustu własnym tłuszczem wykonuje się również w przypadku:

  • skorygowania kształtu i podniesienia piersi, które straciły jędrność,
  • uzupełnienia ubytków spowodowanych wycięciem guzków w piersiach,
  • rekonstrukcji piersi po mastektomii.

W przypadkach, gdy defekty piersi są na mniej zaawansowanym poziomie i dolega im głównie utrata jędrności, warto skorzystać z ujędrniającego zabiegu endermologii LPG. Jest to nieinwazyjny lifting biustu, który polega na zastosowaniu precyzyjnego masażu mechanicznego z równoczesnym podciśnieniem. Endermologia LPG ujędrnia skórę poprzez stymulację produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, dzięki czemu efekty są trwałe i wyraźnie widoczne już po kilku zabiegach!

Zadbaj o wygląd sutków

W przypadkach, kiedy kształt i wielkość biustu są bez zastrzeżeń, a wygląd sutków znacząco odbiega od ideału, warto zdecydować się na zabiegi korekty brodawki piersiowej. Korekta może obejmować samą brodawkę sutkową lub tylko jej otoczkę. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i są bezpieczne dla zdrowia piersi. Zmniejszenie brodawek sutkowych (ich zwężenie) polega na wycięciu klinowego fragmentu skóry. Aby skrócić zbyt długą brodawkę sutkową, wycina się fragment skóry u jej podstawy. Zmniejszenie otoczek sutkowych polega na wycięciu fragmentu skóry na samej granicy otoczki, a następnie naciągnięciu jej do środka.

Jako uzupełnienie zabiegu korekty brodawki piersiowej lub jako odrębny zabieg, wykonuje się mikropigmentację medyczną. Mikropigmentacja brodawki polega na wielokrotnym nakłuwaniu skóry cienką igłą wypełnioną odpowiednio dobranym barwnikiem (przypomina to tatuowanie). W rezultacie na skórze powstaje realistyczny rysunek brodawki sutkowej – łudząco podobny do naturalnego sutka. Mikropigmentacja medyczna pozwala całkowicie odtworzyć brodawki sutkowe na skórze lub wykonać samą tylko otoczkę.

Chcesz kompleksowo zadbać o zdrowie piersi? Dowiedz się więcej na temat mikropigmentacji medycznej i badania USG w Centrum DER-MED w Krakowie.

Kategorie
Uroda