Hirudoterapia – metoda leczenia

Leczenie pijawkami zwane jest też hirudoterapią. Poniżej krótkie wyjaśnienie odnośnie tego, czym jest ta metoda, a także dlaczego pijawki mają tak korzystne właściwości na ludzkie zdrowie.

Naokoło leczenia pijawkami narosło sporo mitów. Niektórym wydaje się, że to niepoważna gałąź medycyny, a samo leczenie nie ma podstaw naukowych. Jest wręcz przeciwnie! W leczeniu pijawkami chodzi nie tylko o samo upuszczanie krwi, które jako metoda lecznicza była stosowana już setki lat temu. Równie ważne jest pobudzanie naczyń krwionośnych przez ich zasysanie, które może być szczególnie korzystne przy takich schorzeniach jak cellullit czy żylaki. Istotne są też substancje zawarte w ślinie pijawek. Chodzi tu m.in. o destabilazę, która pobudza tkanki, a także gialuronidazę, która ułatwia przedostawanie się leczniczych substancji do organizmu. Inną taką substancją jest kolagenaza, która wpływa korzystnie na zawarte w skórze włókna kolagenu, które z wiekiem stają się coraz mniej elastyczne. Na stronie firmy Abros znajdziesz wiele innych cennych informacji na temat leczenia pijawkami.

Hirudoterapia – metoda leczenia

Ślina pijawek zawiera też przeciwzakrzepowe składniki, dzięki którym krew jest nieco mniej krzepliwa niż zwykle. Osoby cierpiące na zakrzepicę czy inne podobne przypadłości mogą odczuć więc spore korzyści z hirudoterapii, opisane na stronie: http://pijawki.abros.pl/hirudoterapia-metoda-leczenia/ Po zabiegu lub serii zabiegów zmniejszą się też objawy żylaków – hirudoterapia to metoda leczenia o wiele bardziej skuteczna, niż kremy i tańsza niż kosztowne operacje. Pijawki wydzielają wraz ze śliną blokery reakcji obronnych organizmu,, które mają korzystne działanie na uszkodzone komórki ciała. Wszystko to wzmocnione jest działaniem substancji pomocniczych, które sprzyjają wchłanianiu pozostałych składników i ich terapeutycznemu działaniu na organizm pacjentów. O tym, jak bezpiecznie przeprowadzić terapię, więc dowiesz się ze strony Abros.pl.

Kategorie
Zdrowie