Dlaczego wybór materaca jest tak ważny?

Dlaczego wybór materaca jest tak ważny?

Każdy z nas uwielbia wstawać wyspanym i pełnym energii. Niestety, nie każdemu jest to dane. Bardzo wiele osób rano wstaje z bolącym kręgosłupem, uczuciem ciężkości nóg czy zatkanym nosem. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że stoi za tym materac na którym śpimy. Tymczasem wybór dobrego materaca (oferta dostępna pod adresem: KomfortSnu.pl) ma ogromy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Sprawdźmy więc dlaczego jest to tak ważne.

Odpowiednie podparcie dla kręgosłupa

Jeśli rano wstajesz obolały a rozruszanie kręgosłupa i stawów zajmuje ci sporo czasu to znak, że czas na nowy materac, który pozwoli twojemu ciału przyjąć naturalną dla niego pozycję. Bardzo często zdarza się bowiem, że śpimy na zbyt miękkich materacach, które zapadają się pod nami, lub przeciwnie, na materacach zbyt twardych, które negatywnie wpływają na nasze ciało naciskiem zwrotnym. Dobry materac powinien mieć kilka stref twardości (Przykład – SalonSnu.pl/Materac-Salsa), które będą dopasowane do danej części naszego ciała. Dzięki temu kręgosłup będzie przyjmował naturalną dla niego pozycję.

Wsparcie dla prawidłowego krążenia

Materac o odpowiedniej twardości jest ważny nie tylko dla naszego kręgosłupa. Zbyt miękki może bowiem przyczyniać się do problemów z prawidłowym krążeniem krwi. Wówczas rano możemy czuć ociężałość i bolesność nóg. Wynika to z faktu, że w nocy “zapadły się” one w materac, co zaburzyło prawidłowy odpływ krwi. Dlatego też wybór materaca, który zapewni nam odpowiednie warunki snu jest ważny nie tylko dla osób mających problemy z kręgosłupem, ale również tych, które cierpią np. z powodu żylaków czy zespołu niespokojnych nóg.

Higiena na najwyższym poziomie

Mówiąc o zdrowym śnie nie możemy zapominać o względach higienicznych. Dlatego też również w tym przypadku warto postawić na nowoczesny materac, który pomoże nam dbać o higienę. Wiele nowoczesnych propozycji oferowanych przez czołowe marki posiada obecnie pokrowce, które pozwalają skórze oddychać a przy tym zapewniają przyjemne uczucie chłodu i suchości. Ciekawą propozycją są również pokrowce na materac, które zawierają związki srebra. Dzięki nim doskonale chronią materac przed rozwojem bakterii, kurzem czy roztoczami. Co więcej, można łatwo ściągać je i prać co ułatwia dbanie o higienę i czystość w sypialni.

Wygoda i komfort

Troska o zdrowie jest oczywiście bardzo ważna, niemniej jednak na co dzień zależy nam po prostu na tym, by spać komfortowo i wygodnie. I właśnie dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego materaca. Obecnie czołowe marki oferują bowiem materace termoelastyczne. Pianka, z której są wykonane dopasowuje się do kształtu naszego ciała a jednocześnie nie wywiera nacisku zwrotnego. Dzięki temu czuć możemy pełnię komfortu niezależnie od tego w jakiej pozycji lubimy zasypiać.

Podsumowując, warto poszukiwać miejsc, w których znajdziemy wysokiej jakości materace wykonane z nowoczesnych, solidnych i trwałych materiałów. Nie wiesz gdzie je znaleźć? Koniecznie obejrzyj więc poniższy film – znajdziesz tu wiele cennych wskazówek i podpowiedzi. Dzięki nim zakup materaca, który spełni wszystkie twoje oczekiwania stanie się znacznie łatwiejszym zadaniem.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=bQyYISfnZH4

Kategorie
Zdrowie