AZS – jak pielęgnować skórę z tym schorzeniem?

AZS – jak pielęgnować skórę z tym schorzeniem?

Choroby skóry to przypadłość, z którą boryka się coraz więcej osób. Mogą mieć one różnorodną przyczynę i bardzo często wiążą się z objawami, które wywołują dyskomfort – zarówno fizyczny jak i psychiczny. Jedną z nich jest atopowe zapalenie skóry. Kluczową kwestią jest w tym przypadku właściwa i systematyczna pielęgnacja skóry. Jak powinna ona wyglądać?

Nawilżanie i regeneracja skóry

Podstawowym elementem troski o skórę atopową jest jej regularne nawilżanie oraz natłuszczanie. Warto wprowadzić do swojego życia kilka dobroczynnych nawyków. Pierwszym z nich będzie dodawanie do kąpieli właściwych preparatów, które zadziałają regenerująco i odżywiająco. Należy bezwzględnie unikać soli kąpielowych, silnie drażniących mydeł perfumowanych i żeli z dodatkiem intensywnych aromatów. Taka kąpiel powinna trwać maksymalnie piętnaście minut i odbywać się w wodzie, której temperatura wynosi od 33 do 34 st. Celsjusza. Skórę należy osuszyć w delikatny sposób, przy pomocy miękkiego ręcznika z naturalnej tkaniny, a następnie pokryć ciało specjalnymi produktami nawilżająco-natłuszczającymi. Najlepiej sprawdzą się tu kremy na bazie:

  • oliwy z oliwek,

  • parafiny,

  • lanoliny,

  • oleju lnianego.

Stosowanie preparatów zapalnych w stanach zaostrzenia

Jeśli AZS uległo zaostrzeniu, można również sięgnąć po leki o działaniu przeciwzapalnym. Nieocenione okażą się także kosmetyki i wyroby medyczne stworzone specjalnie z myślą o osobach chorych na atopowe zapalenie skóry. Warto mieć w swojej kosmetyczce między innymi Dermaveel z apteki internetowej, który zminimalizuje uczucie swędzenia, zmniejszy stan zapalny oraz nawilży naszą skórę. Przydadzą się również produkty do demakijażu o łagodnym działaniu, które zaprojektowano specjalnie pod potrzeby pacjentów z AZS. Z całą pewnością należy zrezygnować ze składników, które zawierają , gdyż wyrządzają one więcej szkody niż pożytku.

Kosmetyki i odzież z odpowiednim składem

Produkty wyprodukowane specjalnie do pielęgnacji skóry z AZS muszą posiadać wysoką jakość i starannie przebadany skład. Najrozsądniej będzie zaopatrywać się w nie w aptekach internetowych. Co więcej, niektóre z nich, na przykład apteka Gdziepolek.pl zapewnia niezwykle przydatną możliwość porównania cen konkretnych produktów. To doskonałe rozwiązanie, które umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy oraz czasu. Istotnym aspektem w pielęgnacji atopowego zapalenia skóry jest także rodzaj odzieży, którą nosimy. Najlepiej sprawdzą się ubrania wykonane z przewiewnych, naturalnych tkanin, które są miękkie i miłe w dotyku oraz nie podrażniają ciała. Warto także sięgać po elementy garderoby, które są stosunkowo luźne. Tak kompleksowe działania pozwolą na znaczną poprawę stanu zdrowia oraz własnego samopoczucia.

Kategorie
UrodaZdrowie