Elegancja i szyk, czyli warszawskie ogrody zimowe

Ogrody zimowe Warszawa

Miło jest oderwać się od miejskiej dżungli i zrelaksować w zielonym zakątku. Takie możliwości dają ogrody zimowe w Warszawie. Pełne przepychu, bogactwa i bujnej roślinności przywołują wspomnienia z wakacji.

Ogrody zimowe w Warszawie – łączą estetykę zabudowanego tarasu i salonu

Tylko od Ciebie zależy jak urządzisz ogród zimowy w Warszawie. To dodatkowe pomieszczenie może pełnić funkcję salonu, jadalni lub gabinetu. Łączy w sobie estetykę zabudowanego, pełnego roślinności tarasu z bogatym, wypoczynkowym wnętrzem.

To w ogrodzie zimowym możesz spędzać czas niezależnie od pogody. Latem przynosi on przyjemny chłód, natomiast zimą – wspomnienie ciepłych miesięcy.

Jak oświetlić ogród zimowy w Warszawie?

Ogrody zimowe w Warszawie to przeszklone pomieszczenia. Buduje się je między innymi z aluminiowych profili wypełnionych szkłem lub poliwęglanem. Nic zatem dziwnego, że są jasne. Nie oznacza to jednak, że nie warto zainwestować w ich odpowiednie oświetlenie. Latem pomieszczenie jest pełne słońca, jednak w zimowe dni po godzinie 16 staje się zacienione. Warto rozświetlić je odpowiednio dobranymi lampami.

Świeczki i lampiony nadają romantyzmu, przywołując klimat ze średniowiecznych pałaców.

Możesz także zdecydować się na kinkiety, girlandy ogrodowe lub lampy stołowe.

Lampa główna zapewni dużo światła. Z kolei kinkiety boczne stworzą nastrój spokoju i harmonii. Oczywiście w ogrodzie zimowym nie może zabraknąć dekoracyjnego oświetlenia, które podkreśli atmosferę wnętrza.

Barwa oświetlenia w ogrodach zimowych w Warszawie – chłodna czy ciepła?

Barwy oświetlenia dzielą się na ciepłe i zimne. Te drugie przypominają światło słoneczne, natomiast barwy ciepłe sprzyjają relaksowi imitując blask z wesoło trzaskającego ogniska.

Jeśli w ogrodzie zimowym postanowisz urządzić gabinet, czyli miejsce do pracy, postaw na obie barwy – zimna oświetli biurko, natomiast ciepła stworzy przytulny klimat.

Aranżacje ogrodów zimowych w Warszawie

Ogrody zimowe w Warszawie są zwykle dopasowane do architektury budynku. W domu nowoczesnym sprawdzi się minimalistyczny ogród zimowy. Z kolei okazała rezydencja aż prosi się, by dodatkowe pomieszczenie urządzić z przepychem. Wszystko jednak zależy od gustu właścicieli i pomysłów projektanta wnętrz. Przekonaj się zatem, jak wygląda aranżacja klasyczna, nowoczesna, rustykalna i skandynawska.

Klasyczny ogród zimowy

Klasyka to tradycyjne materiały takie jak drewno i skóra. W Twoim ogrodzie zimowym nie może zatem zabraknąć komfortowego zestawu wypoczynkowego – miękkiej sofy i foteli. Całości dopełni wzorzysty turecki dywan i dekoracyjne bibeloty – wazony pełne świeżych kwiatów i misy z owocami.

Nowoczesny ogród zimowy

Nowoczesny ogród zimowy to pomieszczenie, w którym na pewno znajdą się proste, ale wygodne meble. Jeśli nieobca Ci jest ekstrawagancja, możesz pokusić się o designerski zestaw z krzesłami od znanego projektanta (koniecznie z metalowymi elementami). Urządzając nowoczesne wnętrze ogrodu zimowego możesz eksperymentować do woli, łącząc aranżację minimalistyczną ze stylem nowojorskim.

Rustykalny ogród zimowy

Rustykalne ogrody zimowe przypominają wnętrza wiejskich chatek, nie mają jednak nic wspólnego z prostotą. Zainwestuj w kamienną podłogę, kominek, solidne stoły i szafy.
Dodatki takie jak gliniane dzbany i ażurowe serwetki przywołają klimat polskiej, spokojnej wsi.

Skandynawskie ogrody zimowe

Skandynawowie uwielbiają ogrody zimowe, które pozwalają im z zacisznego miejsca obserwować spektakl natury. Obowiązkowym elementem ogrodu zimowego urządzonego w stylu skandynawskim jest kominek i długa, drewniana ława oraz proste, nieheblowane meble. Jednak takie wnętrze tylko z pozoru wydaje się surowe – czuje się w nim atmosferę domowego ciepła.

Szukaj pomysłów, jak urządzić ogród zimowy w Warszawie. W stolicy nie brakuje bogatych rezydencji. Być może oglądając, je zainspirujesz się ich urokiem.

Kategorie
Inne