Zegarki DKNY – tajemnica sukcesu

Już lata temu wieszczono koniec ery zegarków na rękę. Sądzono, że nowoczesne smartfony i wszechobecne komputery skutecznie zakończą żywot klasycznych czasomierzy. Tymczasem te są popularne jak nigdy wcześniej, a nowe kolekcje zegarków rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Zegarki DKNY doskonale wpisują się w ten trend. Sprawdź, dlaczego są tak bardzo popularne.

DKNY – rozwiana tajemnica

Choć marka DKNY jest rozpoznawalna na całym świecie, a zegarki DKNY zdobią niejeden nadgarstek, to dla większości sama nazwa ciągle jest zagadką. Tymczasem cztery litery tworzące tę nazwę znalazły się w niej nieprzypadkowo. Pierwsze dwie są inicjałami projektantki, założycielki firmy – Donny Karen, a kolejne dwie to też inicjały – Nowego Jorku.

Historia firmy w zasadzie zaczęła się już w latach 60. ubiegłego stulecia, choć marka DKNY pojawiła się dopiero ćwierć wieku później. Wówczas początkująca projektantka Donna Karen została asystentką Anne Klein, właścicielki i projektantki słynnego wówczas japońskiego domu mody. Po śmierci Anne w 1974 roku Donna Karen objęła funkcję jednego z głównych projektantów domu, a po kolejnych 10 latach zdecydowała się rozpocząć własną działalność, tworząc właśnie markę DKNY.

W 1985 roku światło dzienne ujrzała pierwsza kolekcja ubrań damskich, która w tych czasach zdecydowanie odróżniała się od innych. Obejmowała ona zaledwie 7 prostych elementów, które można było ze sobą dowolnie łączyć, uzyskując wiele ciekawych stylizacji. Kolekcja ta propagowała nowatorskie podejście do domowej garderoby, umożliwiając tworzenie tak zwanej „zintegrowanej szafy”. Pierwsza kolekcja skierowana do mężczyzn ukazała się dopiero 7 lat później, a w 2000 roku zadebiutowały zegarki DKNY.

Zegarki DKNY

Już do pierwszej chwili zegarki DKNY zaczęły zachwycać swoim designem, dedykowanym głównie kobietom. DKNY wyszło z założenia, że panie powinny olśniewać swoim wyglądem i zwracać na siebie uwagę – i ta myśl przyświecała projektantom. Zegarki więc urzekają swoją niepowtarzalną kolorystyką, niezwykłością kształtów i elementów połyskujących. W zdecydowanej większości modeli zrezygnowano z tradycyjnych pasków, zastępując je ozdobnymi bransoletami. Dzięki takim rozwiązaniom osiągnięto zamierzone efekty. Zegarki DKNY pełnią więc nie tylko tradycyjną rolę czasomierza, ale stają się elementem biżuteryjnym, który zdobi kobiece nadgarstki na równi z tradycyjnymi bransoletami.

W zegarkach DKNY wykorzystano tylko najwyższej jakości materiały. Koperty czasomierzy i bransolety są wykonane przede wszystkim ze stali szlachetnej, a tylko w niektórych modelach wykorzystano skórzane paski. W wielu egzemplarzach bransolety dodatkowo zdobione są cyrkoniami lub kryształkami, co sprawia, że zegarki te doskonale sprawdzają się jako element wieczorowych kreacji.

Wewnątrz kopert zegarków DKNY kryją się wysokiej jakości kwarcowe mechanizmy, które cechują się precyzją i trwałością. Czasomierze są wodoszczelne i w zależności od modelu można w nich pływać i nurkować nawet na głębokości niemal 100 m.

Kategorie
Inne