Wyjątkowe urodziny – gdzie zorganizować imprezę urodzinową dla dziecka w Lublinie

Pragniesz zorganizować swojemu dziecku bajeczną imprezę urodzinową, ale nie masz jeszcze na nią pomysłu i nie wiesz gdzie mogłaby się odbyć? W Lublinie nie brakuje magicznych miejsc które idealnie będą się do tego zadania nadawać.

Na wstępie warto zaznaczyć, że charakter imprezy urodzinowej dziecka, czyli spopularyzowanego u nas „Kinder party”, w znacznej mierze zależy od wieku dziecka. Inaczej bowiem należy podejść do tematu, gdy dziecko ma roczek albo dwa, a inaczej gdy dziecko samodzielnie hasa już po podwórku. Dużo zależy także od możliwości mieszkaniowych jakie posiadamy – jeżeli mamy dom bądź większe mieszkanie, możemy taką imprezę zorganizować u siebie. W innym przypadku pozostaje nam organizacja imprezy poza domem.

Jeżeli dziecko jest już nieco starsze, bardzo dobrym pomysłem jest organizacja urodzin z wykorzystaniem wyspecjalizowanych animatorów. Wtedy możemy być pewni, że o dobrą zabawę nie będzie trudno. Jednym z miejsc oferujących takie atrakcje jest Edukido – placówka oferująca zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem klocków LEGO. Organizują także tematyczne urodziny, na których snują opowieści z wykorzystaniem uwielbianych przez dzieci serii Avengers, Auta, Star Wars, Harry Potter, Friends czy Park Jurajski. Dodaj do tego przebranie na miarę Halloween, salę w balonach oraz owocowy tort. Brzmi jak przepis na sukces.

Gdy w grę wchodzi organizacja imprezy dla młodszego dziecka bądź pomysł z animatorami nie jest po Twojej myśli, ciekawą alternatywą jest wynajem części bądź całego lokalu. Coraz więcej restauracji oferuje specjalne udogodnienia dla dzieci i rodziców, takie jak kąciki dla dzieci (z masą zabawek, które zaangażuję je w czasie spotkania rodziców ze znajomymi), krzesełka do karmienia, czy łazienki z dostosowanymi do przewijania. Na dzień urodzin lokal można specjalnie udekorować a za tort i resztę kateringu będzie odpowiadała obsługa lokalu. Ta opcja ma jeszcze jedną zaletę – potencjalne sprzątania pozostawiamy komu innemu. Warto przy tym zauważyć, że jednym z najstarszych lokali oferujących udogodnienia dla dzieci w Lublinie, jest restauracja Oranżeria.

Ostatnią możliwością, z pewnością bardzo ciekawą dla bardziej aktywnych a zwłaszcza dla osób lubujących się w militariach – jest LaserCity. Jest to ciekawa alternatywa dla Paintballa, który po pierwsze, dla dzieci może być niebezpieczny, po drugie jest mocno brudzącym sportem i wymaga od uczestników podróż poza miasto. Laser Tag nie brudzi, nie krzywdzi, nie wywołuje bólu. Dzieci biegają po specjalnie zaprojektowanym polu gry ze świecącą kamizelką oraz bronią strzelającą laserem. Trafienie przeciwnika laserem sprawia że kamizelka na kilka sekund gaśnie (oznacza to śmierć), a my zdobywamy punkty. Całość pozwala dzieciom na zdrową rywalizację bez ryzyka uszczerbku na zdrowiu.

Pomysłów na organizację urodzin dla dziecka jest oczywiście więcej. Poza powyższymi propozycjami, warto zastanowić się – jakich urodzin oczekuje nasze dziecko. Jeżeli będziemy w stanie tego dnia wywołać na jego twarzy uśmiech, możemy uznać że Wasza misja zakończyła się sukcesem.

Kategorie
Nasi bliscy