Sposoby pielęgnacji w wietrzne dni. Jak zabezpieczyć skórę?

Smiling young confident woman feeling fresh wind against face standing on mountain hill

Nasza skóra jest zewnętrzną barierą naszego organizmu. Należy o nią niezwykle dbać, by pełniła swoje funkcje w najlepszy sposób. Niestety mroźne i wietrzne dni nie są dla niej łaskawe. Sprawdź, jak zabezpieczyć skórę twarzy przed złowrogim działaniem zimnego wiatru.

Pielęgnacja skóry zimą

Jesień, zima, wczesna wiosna – czas ten nie jest łaskawy dla naszej skóry. Niskie temperatury oraz mroźne, czasem porywiste, wiatry niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry. Narażona na nieprzyjemne czynniki atmosferyczne jest zwłaszcza skóra twarzy. Częstokroć dochodzi do przemarznięcia skóry, przez co staje się ona zaczerwieniona, wysuszona, sina, szorstka i znacznie bardziej wrażliwa.

Warto wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio o nią zadbać i jak ją pielęgnować. Niewłaściwa pielęgnacja skóry może bowiem prowadzić do niebezpiecznych dla zdrowia konsekwencji, jakimi jest przemrożenie.

Jak chronić skórę twarzy przed wiatrem?

Pielęgnację skóry w okresie zimowym warto zbudować na nowo. Niekoniecznie kosmetyki, które są dla nas korzystne i sprawdzone latem, okażą się równie dobre zimą i podczas niskich temperatur. Zima jest niezwykle wymagająca pod względem pielęgnacji twarzy. Niezwykle ważne jest stosowanie przez cały rok kosmetyków o działaniu ochronnym – z filtrem przeciwsłonecznym (tak, nawet zimą!), a także chroniących przed działaniem mrozu. Jest to konieczne zwłaszcza w sytuacjach, kiedy jesteśmy narażeni na silniejsze działanie wiatru – np. podczas przebywania na stoku, wędrówki po górach, będąc na nartach czy spacerując przez dłuższy czas na świeżym mroźnym powietrzu. Warto zadbać o to, by kremy, które codziennie nakładamy na skórę twarzy nie był kremami nawilżającymi – kosmetyki o takiej formule zawierają dużo wody, która pod wpływem mrozu, niskich temperatur może doprowadzić do odmrożeń i przekrwienia.

Jaki krem warto wiec wybrać? Przede wszystkim skoncentrujmy się na wyborze kosmetyków o konsystencji tłustej bądź półtłustej – stworzą one na naszej skórze warstwę ochronną, która unicestwi szkodliwe działanie wiatru i mrozu.

Wieczorną pielęgnację skóry warto wzbogacić mleczkami i olejkami, które dodatkowo nawilżą Twoją skórę na noc i pozwolą jej się zregenerować. Zwracaj uwagę na składy kosmetyków i wybieraj te bez dodatku silnych detergentów. Dla dogłębnej regeneracji i wzmocnienia skóry nakładaj kilka razy w tygodniu odżywcze serum na noc.

Kategorie
Uroda