Sparkle make-up – jak go wykonać?

Sparkle make-up, to – jak mówi sama nazwa – makijaż pełny blasku. Idealnie sprawdzi się wieczorem oraz w trakcie imprezy. Sparkle make-up kocha duże ilości brokatu, dlatego raczej nie stosuj go do pracy czy na spotkania biznesowe. Wykorzystaj do tego paletę, która zawiera dobrze napigmentowane cienie matowe i brokatowe.

Zacznij od bazy

Zawsze pamiętaj o tym, że makijaż oczu musi być wykonany na bazie. To właśnie ona pozwoli ci stworzyć piękny, trwały make-up, który nie rozsypie się po kilku godzinach, a przetrwa z tobą przez cały wieczór. Aby wykonać sparkle make-up, przyda ci się baza, maskara oraz odpowiednie cienie. Paleta cieni powinna zawierać cienie matowe, które będziesz mogła zestawić z tymi brokatowymi. Nie nakładaj nigdy samego brokatu, gdyż w ten sposób nie uda ci się wyciągnąć prawdziwej głębi. Możesz oczywiście korzystać także z samego brokatu oraz różnych palet. Nie zapomnij też o efekcie glow na policzkach. Dzięki temu twoja skóra będzie wyglądać zdrowo i świetliście.

Piękne, brokatowe oko

Aby stworzyć sparkle make-up, zacznij od wykorzystania jasnego cienia, na przykład beżowego. Połóż go na załamaniu powieki. Pamiętaj, że cień powinien być matowy – nie dodawaj jeszcze żadnych elementów błyszczących. Teraz chwyć mniejszy pędzelek i na załamanie powieki i odrobinę powyżej niego nałóż trochę ciemniejszy cień, na przykład różowy bądź pomarańczowy. Nie zapominaj o blendowaniu! Teraz czas na rudy brąz o ciemniejszym odcieniu, który możesz nałożyć małym, precyzyjnym pędzelkiem, w zewnętrznym kąciku oka. Dzięki temu uzyskasz mocny obrys oka. Wewnętrzny kącik oka to miejsce, które powinno się świecić. Nadszedł czas na sparkle! Nałóż dobrze napigmentowany, błyszczący cień na sam środek powieki ruchomej, nie zapominając o wewnętrznym kąciku oka. Idealnie sprawdzi się tu kolor złoty. Jeśli chcesz, by zewnętrzny kącik był jeszcze mocniejszy i bardziej wyrazisty, zdecyduj się na zaakcentowanie go ciemnym kolorem. Znów wybierz do tego błyszczący cień – na przykład ciemny fiolet. Teraz musisz tylko podkreślić rzęsy maskarą.

Wykonanie sparkle make-up wcale nie musi być trudne. Wystarczy, że będziesz mieć dobre cienie, które pięknie podkreślą twoje oczy. Idealne paletki cieni dla siebie znajdziesz na stronie Eveline.pl.

Kategorie
Uroda