Krem do rąk – jak wybrać najlepszy? Czym się różnią?

Krem do rąk to nadzwyczaj niedoceniony kosmetyk. Mimo że codziennie go używamy, to robimy to nieświadomie. Zwracamy na niego uwagę dopiero kiedy na naszych dłoniach pojawiają się podrażnienia, zaczerwienienia i wysypki. Otrzymujemy wtedy od naszej skóry jasny sygnał – krem, którego aktualnie używamy, nie spełnia swoich zadań i należy zmienić go na lepszy.

Jak więc wybrać krem do rąk, który połączy ze sobą dwie najważniejsze cechy: najwyższą jakość oraz przystępną cenę? Samodzielna odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Rodzimy rynek obfituje bowiem w wielką ilość kremów. W tym artykule przedstawimy najważniejsze prawidło, którym powinnyśmy się kierować podczas dokonywania wyboru. Zainteresowane? Mamy Waszą uwagę? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury!

 

Wielka liczba kremów do rąk na polskim rynku

Kremy do rąk to jeden z najbardziej konkurencyjnych segmentów na całym rynku kosmetyków. Jej wartość szacuje się na przeszło 120 milionów złotych. Produkty dynamicznie się zmieniają i ewoluują: kiedyś jedynie nawilżały, obecnie regenerują podrażnienia i odmładzają – a przynajmniej tak w teorii powinny działać.

 

Jak jest jednak w praktyce? Znacznie gorzej – mówią ekspertki w dziedzinie kosmetologii. Źle skomponowane kremy do rąk pozostają nieskuteczne. Dzieje się tak z kolei dlatego, że obecne w ich składzie substancje źle ze sobą współgrają i wzajemnie niwelują swoje działanie.

 

Dlaczego tak wiele kremów do rąk jest nieskuteczna?

Jak to możliwe, że skuteczność kremów do rąk może być tak różna? Dla lepszego zrozumienia doprecyzujmy jeszcze to pytanie. Czemu kremy o zbliżonym składzie dają tak odmienne jakościowo rezultaty?

 

Odpowiedź jest jasna – twierdzą specjalistki w branży kosmetologii. Głowna substancja kremu zawsze powinna być wsparta tymi pomocniczymi. Nie tylko potęgują one jej działanie, ale niemal dwukrotnie je wydłużają.

 

Skuteczne kremy do rąk – czym się charakteryzują?

Jak z powyższego akapitu wynika, kremy posiadające w składzie najważniejsze substancje regenerujące często nie wykorzystują całego swojego potencjału. Marki, które posiadają dogłębną wiedzę o kosmetologii, potrafią jednak temu zaradzić. Trafnie skomponowany produkt kumuluje w sobie pieczołowicie dopasowane do siebie części składowe. Te ostatnie zaś wymiernie potęgują jego działanie.

 

Skuteczny krem do rąk – jakie substancje czynne zawierać powinien?

Ze względu na wspomnianą już w niniejszym artykule wysoką konkurencyjność branży kremów do rąk, marki je komponujące prześcigają się w nasycaniu swoich produktów najróżniejszymi substancjami. Na porządku dziennym są więc takie części składowe jak mocznik, kwas hialuronowy, koenzym Q10 czy witaminy. Często również chcemy dobrać leczniczy krem do rąk, a czasem wręcz zastanawiamy się jak odmłodzić skórę dłoni.

Poniżej przedstawiamy przykład dobrze dopasowanych do siebie substancji, które wzajemnie potęgują i przedłużają swoje działanie.

  • Babka lancetowata – zdaniem wielu najważniejszy środek na regenerację skóry. Bogata we flawonoidy, garbniki, fitosterole, kwasy organiczne i związki mineralne, które wspólnie odpowiadają za nawilżenie i odmłodzenie posmarowanej powierzchni.
  • Urea – wysoce kompatybilna z babką lancetowatą, wydłuża jej działanie i dodatkowo nawilża.
  • Lanolina – również zharmonizowana z babką lancetowatą, zwiększa jej przyswajalność. Działa ochronnie, wygładza powierzchnię.
  • Masło shea – wspomaga babkę lancetowatą w regeneracji i odżywianiu skóry.
  • Ferment drożdżowy – przywraca skórze zdrowy wygląd.
  • Niacynamid – podobnie, jak powyższy komponent wyrównuje koloryt skóry i wzmacnia jej elastyczność.
  • Polisacharydy – nawilżają i łagodzą.

 

Przykład najwyższej jakości kremu do rąk

Jako ideał najwyższej jakości kremu do rąk uznajemy produkt, którego części składowe wzajemnie się dopełniają. Wszystkie wyżej wymienione części składowe posiada The Rich Hand Cream marki Herbus. Jego wzorcowa formuła daje zarówno natychmiastowy, jak i długotrwały efekt.

 

Ponadto jest on skomponowany w oparciu o ideę wspomagania jednej substancji głównej (babki lancetowatej) szeregiem pomocniczych komponentów (ureą, lanoliną, masłem shea, fermentem drożdżowym, niacynamidem oraz polisacharydami).

 

Dlaczego najlepszym wyborem jest babka lancetowata?

W tym artykule za główny i najważniejszy komponent wysokiej jakości kremu do rąk uznajemy babkę lancetowatą. Decyzję taką uzasadniamy jej uniwersalnym oddziaływaniem na powierzchnię skóry. Działa ona dwutorowo:

  • Działa natychmiastowo – w postaci błyskawicznego przyniesienia ulgi oraz uczucia komfortu.
  • Wywiera długotrwały wpływ – dzięki korzystnemu działaniu na równowagę mikrobiomu zregeneruje nawet najbardziej suchą i podrażnioną skórę.

 

Podsumowanie

Dobroczynne działanie babki lancetowatej na skórę znane jest już od tysiącleci. Na uwagę zasługuje jej uniwersalność w niwelowaniu odmiennych od siebie podrażnień. Jeżeli wsparta zostanie dobrze dobranymi substancjami pomocniczymi, najlepiej zadba o skórę naszych dłoni.

Kategorie
Uroda