Ile kosztuje tatuaż? Co wpływa na jego cenę?

Tatuaż to ozdoba ciała, która ma indywidualne znaczenie dla każdego, kto decyduje się na jego wykonanie. Chciałbyś zrealizować swój pierwszy tatuaż i zastanawiasz się, ile to kosztuje? Co wpływa na cenę wykonania tatuażu? Z jakim kosztem trzeba się liczyć? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, z którego dowiesz się, ile kosztuje tatuaż.

Od czego zależy cena tatuażu?

Koszt wykonania tatuażu może być bardzo zróżnicowany i nie da się wskazać jednoznacznie ceny, która dotyczyłaby konkretnego projektu. Pomimo tego, na cenę zrobienia tatuażu ma wpływ kilka ważnych czynników, które ułatwią jej oszacowanie. Jednym z nich jest jego rozmiar oraz miejsce na ciele, w którym chce się wykonać tatuaż. Ponadto większa liczba użytych kolorów, detali i drobnych elementów w projekcie również może wpływać na wyższą cenę.

Jak dodaje specjalista z salonu tatuażu i piercingu ArtForce: „bardzo często cena wykonania tatuażu jest ustalana indywidualnie pomiędzy klientem a tatuatorem. Decydując się na wykonanie tatuażu w dużym rozmiarze, z pewnością zapłacimy więcej niż za drobny rysunek. Niekiedy realizacja dużego projektu może być rozdzielona na kilka sesji, co również zwiększa jego cenę.”

Różnorodność stylów

Na cenę tatuażu wpływa także jakość i profesjonalizm usług wykonywanych przez salon tatuażu. Drobny tatuaż może kosztować nawet kilkaset złotych, a koszt większych tatuaży może wynieść nawet ponad tysiąc złotych.

Warto również wziąć pod uwagę to, że tatuaż może być wykonany odmienną techniką, w różnych stylach. W zależności od upodobań można się zdecydować na projekt czarny, kolorowy oraz cieniowany. Wykonanie tatuażu kolorowego jest droższe niż ten sam wzór w kolorze czarnym. Spowodowane jest to użyciem kilku różnych barwników podczas tatuowania, co również wiąże się z dłuższym czasem wykonywania tatuażu.

Czy lokalizacja studia tatuażu wpływa na koszt jego wykonania?

Okazuje się, że na cenę tatuażu ma wpływ nie tylko jego wielkość i wzór, ale też miejsce, w którym będzie on wykonywany. W większych miastach ceny tatuaży są znacznie wyższe niż w niewielkich miejscowościach. Właściciele lokali w większych miastach często płacą wyższy czynsz, co wiąże się ze zwiększeniem ceny usług.

Decydując się na wykonanie tatuażu warto przeanalizować kilka elementów, które wpływają na koszt jego wykonania. Jednak w większości przypadków cena tatuażu jest ustalana indywidualnie. Dlatego też zawsze przed wykonaniem tatuażu warto umówić się na konsultację z tatuatorem, dzięki czemu będzie można poznać dokładną jego cenę.

Kategorie
Inne