Dlaczego woda zatrzymuje się w organizmie?

Nie będzie zaskoczenia, jeśli ktoś powie, że dobra zbilansowana dieta to podstawa dobrego funkcjonowania organizmu. Jednym z tych elementów, które są bardzo ważne to uzupełnienie płynów w organizmie. Każdego dnia będziemy potrzebować około 1,5 – 2 litry płynów. Zaliczają się do tego i napoje gorące i chłodne napoje jak soki czy woda. Oczywistym jednak będzie to, że woda stanowi najlepsze i jednocześnie bezkonkurencyjne źródło nawadniania. Jest to również istotna pomoc w procesie odchudzania.

Woda zatrzymywać się będzie w organizmie z różnych powodów. Jednym z nich jest również niedostateczna jej podaż. Przyczyną niedoboru wody w organizmu może być wysoka temperatura powietrza, albo też zła dieta, źle zbilansowana. Do zatrzymywania wody w organizmie przyczyniać się będzie nadmiar sodu oraz braki potasu w diecie. Warto więc na ten element również zwrócić uwagę i dążyć do tego, by w miarę możliwości ograniczać ilość soli jaka w diecie będzie się pojawiać.

Woda latem będzie podstawą zdrowia

Latem, gdy temperatura będzie powyżej 25 stopni Celsjusza, bezpośredni kontakt ze słońcem, długie przebywanie na zewnątrz, aktywność fizyczna czy brak klimatyzacji w pomieszczeniach. To zawsze będzie wpływać na większą potliwość. Pocenie się jest zjawiskiem naturalnym i człowiek o każdej porze roku będzie się pocił. Latem jednak z uwagi na na intensywność światła słonecznego ta potliwość będzie większa a promienie słoneczne mocniej ogrzewają ziemię. Kontakt z wysoką temperaturą sprawia, że aktywność gruczołów potowych rośnie. Kontakt z wysoką temperaturą przyczynia się do wzmożonej aktywności gruczołów potowych. Głównym składnikiem potu będzie woda. Dlatego tak ważne jest regularne nawadniani, ponieważ dzięki niemu będzie można uzupełnić te braki wody, które pojawiać się będą w związku z intensywnym poceniem, do jakiego w okresie letnim może dochodzić.

Kategorie
Zdrowie