Dlaczego jesień to najlepszy czas na przeprowadzenie zabiegu epilacji laserowej?

Nadmierna ilość owłosienia na ciele, w szczególności na nogach, w strefie bikini czy pod pachami, to problem, który doskwiera kobietom przede wszystkim latem. Konieczność codziennego usuwania włosów maszynką do golenia czy regularna depilacja woskiem lub pastą cukrową to dla pań dość uciążliwe czynności, dlatego coraz częściej decydują się na przynoszący trwałe rezultaty zabieg epilacji laserowej. A nie ma na to lepszego momentu niż nadchodząca jesień. Dlaczego to właśnie o tej porze roku warto pomyśleć o zabiegu laserowego usuwania owłosienia? Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w warszawie podpowiadamy, kiedy i przy pomocy jakiego urządzenia przeprowadzić ten zabieg!

Depilacja laserowa – kiedy?

Dlaczego najlepszym momentem na przeprowadzenie depilacji laserowej jest jesień lub zima? To głównie ze względu na znacznie mniejsze natężenie słońca o tej porze roku, które ogranicza możliwości przeprowadzenia bezpiecznego zabiegu laserowego. Decydując się na epilację laserową, powinniśmy unikać bezpośredniej ekspozycji słonecznej zarówno kilka tygodni przed depilacją, jak i po niej, aby nie narazić skóry na poparzenia. Jeszcze do niedawna problem stanowiła nawet lekka opalenizna na skórze poddawanej działaniu lasera, jednak wraz z rozwojem laseroterapii i pojawieniem się na rynku medycznym nowych urządzeń, ryzyko poparzenia skóry zostało wyraźnie ograniczone. Do urządzeń tych należą laser Vectus firmy Palomar oraz Thunder MT, które dostępne są w warszawskiej Klinice Miracki.

Epilacja laserowa Vectus i Thunder MT

W dostępnych w warszawskiej Klinice Miracki laserach do depilacji zostały zastosowane innowacyjne technologie, dzięki którym możliwe jest dostosowanie parametrów urządzenia bezpośrednio do kolorytu skóry pacjenta, chroniąc go tym samym przed niepożądanymi skutkami ubocznymi. W oferowanym przez specjalistów Kliniki Miracki laserze Vectus firmy Palomar tę funkcję pełni technologia Skintel, która opiera się na wbudowanym w laser inteligentnym czytniku pomiaru melaniny w skórze pacjenta, co pozwala na przeprowadzenie jak najbardziej efektywnego i bezpiecznego zabiegu. Sekret lasera Thunder MT tkwi natomiast w technologii naprzemiennej (wynikającej z połączenia dwóch laserów), która daje możliwość przeprowadzenia indywidualnej terapii w zależności od zawartości melaniny w skórze pacjenta. Mówiąc prościej, dzięki zastosowanym w laserach innowacyjnym technologiom, pacjent nie musi już czekać na całkowite ustąpienie opalenizny przed przystąpieniem do zabiegu. Nowoczesne urządzenia dostosują swoje parametry bezpośrednio do indywidualnych potrzeb pacjenta, chroniąc go przed poparzeniem.

Oczywiście, nie jest też tak, że do zabiegu możemy przystąpić ze świeżą opalenizną – to nadal czynnik, który ogranicza możliwość przeprowadzania zabiegów laserowych. Niemniej nie jest już konieczne poddanie się zabiegowi z całkowicie bladą skórą, tak jak miało to miejsce w przypadku starszych systemów laserowych.

A zatem depilacja laserowa latem czy jesienią?

Nowoczesne technologie zastosowane w laserach Vectus czy Thunder MT pozwalają na przeprowadzenie skutecznego zabiegu epilacji laserowej nie tylko w drugiej połowie roku, lecz także latem. Specjaliści medycyny estetycznej nadal jednak polecają przeprowadzanie zabiegów depilacji laserowej jesienią lub zimą, ze względu na mniejszą ilość słonecznych dni, a tym samym mniej okazji do przebywania na słońcu.

Więcej informacji na temat epilacji laserowej urządzeniami Vectus lub Thunder MT znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/vectus-epilacja-nowej-ery/

Kategorie
Uroda