Atrakcyjny męski wizerunek, co powinien zawierać?

Przystojny mężczyzna zwraca uwagę płci przeciwnej. Świadomość własnego ciała jest źródłem pewności siebie. Duża rolę oprócz naszych cech fizycznych, odgrywa także sam ubiór.

Niektórzy dopasowują stroje na zasadzie ,,pierwszy i lepszy”. Jak ubierają się w dzisiejszych czasach mężczyźni?

Styl sportowy

Bardzo rozległa kategoria, która Paniom nie kojarzy się najlepiej. Osoby doceniają przede wszystkim luz, a także niezbyt liczne dodatki. Nikomu chyba nie trzeba uświadamiać, że spodnie dresowe albo też bluza utrzymana w podobnej konwencji, nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Odmienną kategorią są marynarki casualowe, które świetnie współgrają z pospolitymi jeansami. Do tego typu garderoby pasuje także obuwie sportowe, tak chętnie kupowane ze względu na swoją wygodę. Jak uzupełnić wizerunek, aby całość się ze sobą nie gryzła? Wybierajmy bluzki z krótkim rękawem pod spód stylizacji. Zbyt poważny dodatek koszuli nie prezentuje się po prostu najlepiej w połączeniu z luźną marynarką.

Koszulowy krój

Druga często spotykana grupa to miłośnicy koszul (wszelkiego typu). Takie osoby zawsze posiadają w szafie przynajmniej kilka modeli o różnej kolorystyce. Prym wiodą koszule w kratę, a także te jednolite. Rzadziej spotykamy propozycje prążkowane.

Sam styl oparty o koszule nie jest pod żadnym pozorem zły. Problem stanowi fakt zbyt częstego sięgania po wyłącznie to okrycie wierzchnie. Z czasem człowiek przyzwyczaja się i kupuje wyłącznie kolejne, do złudzenia podobne rzeczy. Niektórzy stawiają przy tym na zbyt częste połączenie z jeansami, chociaż na rynku znajdziemy wiele innych typów spodni.

Biznesowy wygląd

Tak jak w przypadku kobiet, mężczyźni stopniowo dawkują powagę stylizacji. Cały opis ubioru kończy zatem typowy biznesmen. Osoba ta najczęściej nie przebiera w środkach i ubiera się w koszulę z krawatem, marynarkę oraz szyte spodnie. Stylizację wieńczą dopasowane buty, a także elegancki zegarek (preferowana jest tu bransoleta).

Trzeba przyznać, że to bardzo atrakcyjne połączenie, ale średnio praktyczne na co dzień. Przed elegantami stoi spore wyzwanie. Muszą odpowiednio dopasować szafę do letnich warunków. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że w takich okolicznościach zupełnie nie sprawdzi się czarny, klasyczny krój.

Kategorie
Poradniki