Ukoić zmysły i pobudzić energię!

Wizyta w SPA pozwala zadbać o zdrowie oraz ukoić ciało i zmysły. To chwile pozwalające zrestartować się od codziennych obowiązków. Taki pobyt warto połączyć z aktywnym wypoczynkiem. Spacery, bieganie, nordic walking czy jazda na rowerze spowodują uwolnienie endorfin i pobudzą cały nasz organizm!
Takiej aktywności sprzyja pobyt w Silvan SPA w Żytnej, na trasie pomiędzy Rybnikiem a Raciborzem. Ośrodek położony jest z dala od miejskiego zgiełku, w otulinie Cysterskiego Parku Krajobrazowego Rud Wielkich, dających ukojenie lasów, łąk i pól.
– Pobyt w SPA to przede wszystkim chwile błogiego lenistwa. Unikalne w skali Śląska położenie naszego ośrodka sprzyja natomiast aktywnemu wypoczynkowi na łonie natury – mówi Jerzy Szpineter, właściciel Silvan SPA i podkreśla: – Bo Śląsk to nie tylko kopalnie i hałdy górnicze, ale również przepiękna zielona natura, która daje ukojenie zmysłom i pobudza energię!
Pobliskie lasy, łąki i pola to świetne miejsce na długie romantyczne spacery, poranny jogging, wieczorny nordic walking czy rowerową wycieczkę. Otaczająca zewsząd zieleń i odgłosy przyrody pozwolą oderwać się od codziennych trosk i obowiązków, spędzić chwile w zgodzie z naturą! Rześkie powietrze dotleni cały organizm, dostarczając nam sporą dawkę energii, a niewielki nawet wysiłek fizyczny uwolni hormony szczęścia!
Okolice Żytnej obfitują w trasy rowerowe (którymi można dojechać nawet do oddalonych o około 30 km Czech), w szlaki turystyczne (np. Szlak Husarii Polskiej upamiętniający przemarsz wojsk króla Jana III Sobieskiego na Wiedeń) oraz rezerwaty przyrody (np. rezerwat Łężczok, który jest obszarem ochrony wielogatunkowego lasu łęgowego i pocysterskich stawów rybnych). Natomiast dla miłośników historii i zabytków atrakcje czekają w oddalonym o około 15 km Raciborzu (odrestaurowany Zamek Piastowski) i w Rudach (około 20 km), gdzie znajduje się pocysterski pałac wraz z parkiem z unikalną roślinnością.
Na terenie samego Silvan SPA również można odpocząć! Ośrodek otoczony jest przepięknym dużym ogrodem. To idealne miejsce do popołudniowego odpoczynku przy filiżance kawy lub herbaty. Dla amatorów wędkowania atrakcją z pewnością będzie staw, w którym oczywiście można łowić ryby!
Po rozmaitych aktywnościach w terenie, odpoczynek dla ciała zapewnią zabiegi SPA&Wellness. W ofercie znaleźć można relaksujące masaże i zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało. Dodatkowe ukojenie zmysłów przyniosą aromaty kosmetyków, jakie stosowane są podczas takich zabiegów. Wśród nich znajdziemy zapachy tropikalnych owoców, cytrusów, czekolady, jaśminu, zielonej herbaty i inne. Do dyspozycji gości jest również strefa Wellness, a w niej basen z tzw. przeciwfalą, sauny, jacuzzi i sala fitness.
– Zachęcamy naszych gości, aby podczas pobytu połączyli bogatą ofertę SPA&Wellness naszego ośrodka z otaczającą nas naturą. To gwarancja udanego relaksu dla ciała i ducha! – mówi właściciel Silvan SPA w Żytnej. – Wszystkie atrakcje oczywiście możemy zorganizować. Wystarczy nam tylko zgłosić chęć aktywnego wypoczynku, a my zadbamy o wszystkie szczegóły – dodaje Jerzy Szpineter.

Kategorie
Poradniki