Sprawdź wygodne stylizacje do ćwiczeń na świeżym powietrzu

Ciepłe poranki i popołudnia zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu, a to nie tylko pozytywnie wpływa na naszą kondycję fizyczną, ale również na samopoczucie. Niezależnie od tego, czy będzie to tylko spacer, czy może bieganie lub jazda na rowerze, warto zadbać o wygodny strój. W takich sytuacjach świetnie sprawdzą się bluzy damskie.

Bluzy damskie – zdecyduj o fasonie!

Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych i wygodnych elementów garderoby damskiej, męskiej, a nawet dziecięcej. Dlatego że to klasyk, to w sprzedaży dostępne są najróżniejsze fasony bluz damskich. Można więc przebierać i wybrać tylko to, co najbardziej odpowiada naszym preferencjom. Warto więc rozważyć fason, długość, kolor, dodatki, a nawet nadruk na bluzie.

Zacznijmy więc może od fasonu. Bluzy damskie mogą zdecydowanie różnić się krojem. Jedne z nich są szerokie, inne bardziej dopasowane, a jeszcze inne znacznie dłuższe od tradycyjnych bluz. Mogą mieć inne dekolty, np. zamiast okrągłego taki w łódkę lub stójkę, co sprawia, że znacznie łatwiej zakładać je przez głowę. Jedną z kluczowych kwestii jest jednak to, czy są zapinane. Bluzy wciągane przez głowę są bardzo wygodne i na pewno sprawdzą się podczas różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Bluzy rozpinane z powodzeniem natomiast zastąpią innego rodzaju narzutki jak swetry czy marynarki.

Kaptur i kieszenie

Są to dodatki dla niektórych wprost niezbędne. Bluza z kapturem przyda się szczególnie na chłodniejszą i niepewną pogodę. Trzeba jednak dodać, że bluza z kapturem to już fason kultowy, a jeszcze bardziej wtedy, gdy posiada z przodu kieszeń-kangurkę. Jeśli ktoś nie przepada za dodatkiem w postaci kaptura na plecach, to bluza damska bez tego dodatku jest również świetnym wyborem.

To, czy bluza posiada kieszenie, ma dla niektórych nadrzędne znaczenie. Co prawda podczas treningu najlepiej pozbyć się wszystkich zbędnych akcesoriów, ale przecież bluzę zakłada się również na spacer do lasu czy marsze z kijkami ulubioną trasą. Wtedy warto mieć przy sobie kilka niezbędnych drobiazgów, które można ukryć w pojemnej kieszeni, zamiast zabierać ze sobą niewygodny plecak.

W ulubionym kolorze i z oryginalnym nadrukiem

Klasyczne bluzy w jednym kolorze są na pewno uniwersalne i zawsze dobrze się prezentują, ale warto posiadać przynajmniej jedną bluzę damską, która odznacza się w jakiś szczególny sposób. Dzięki temu nasza stylizacja staje się ciekawsza i weselsza. Można pozwolić sobie na nietypowy kolor lub wstawki z innego materiału, np. w kontrastującym kolorze lub z modnym w tym sezonie motywem, np. w kwiaty lub motyle.

Warto również postawić na inne dodatki, np. ciekawe i kolorowe nadruki. Niekoniecznie musi to być logo firmy, zdecydowanie lepiej prezentują unikalne grafiki czy napisy. W tej kwestii króluje dowolność i odwaga, jeśli więc nie boimy się wyzwań, to warto wybrać bluzy damskie, które zwracają uwagę swoją unikalnością. Są one oczywiście niezastąpione do ćwiczeń na świeżym powietrzu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć z nich również stylizację na popołudniowe wyjście ze znajomymi.

Kategorie
Moda