Sposób na rzadkie włosy u kobiet

Zagęszczanie włosów nie musi wiązać się z drogim zabiegiem. Nie musi także oznaczać inwestowania w drogie „doczepy” u fryzjera. Istnieją na rynku rozwiązania dużo tańsze i co najważniejsze, dające natychmiastowy efekt. Poznaj różne metody zagęszczania włosów.

Zabiegi: doczepiane włosy i przeszczep

Cienkie i przerzedzone włosy to problem wielu kobiet, który ma negatywny wpływ na ich pewność siebie i poczucie atrakcyjności. W ostatnich latach coraz bardziej popularne są zabiegi fryzjerskie polegające na doczepianiu pasm naturalnych bądź sztucznych włosów. Ten sposób na rzadkie włosy jest niestety kosztowny, zwłaszcza jeśli decydujemy się na doczepienie naturalnych pasm metodą na klipsy. Aby fryzura wyglądała zadowalająco, trzeba wydać ok. 1500-2000 zł. Wielu kobiet na taki zabieg po prostu nie stać. Z kolei tańsza alternatywa, polegająca na zgrzewaniu doczepianych pasm, niszczy i osłabia strukturę włosa.

Jeszcze droższym i bardziej inwazyjnym zabiegiem jest przeszczep włosów wykonywany przez chirurga. To nierefundowany zabieg, do tego bardzo bolesny i kosztowny. Cena to ok. 10 tys. złotych. Daje rzeczywiście trwałe efekty, ale pozostawia widoczne blizny. Ponadto przeszczep może się nie przyjąć, a włosów w jednym miejscu ubywa.

Niechirurgiczne uzupełnianie włosów. Na czym polega?

Dość oryginalnym rozwiązaniem jest ponadto niechirurgiczne uzupełnianie włosów, czyli metoda zagęszczania polegająca na pobraniu odlewu głowy i dobraniu idealnie dopasowanej peruki. Taka peruka jest bardzo naturalna i wygodna w noszeniu, a prawdziwe włosy wprowadza się pod nią za pomocą specjalnego szydełka. Dzięki temu mocno trzyma się ona podstawy włosów. Niestety znowu wszystko rozbija się o cenę. Koszt zabiegu oscyluje w granicach kilku tysięcy złotych.

Nowoczesne kosmetyki zagęszczające włosy i nanowłókna

Popularny sposób na rzadkie włosy to także różnego rodzaju kosmetyki drogeryjne. Niestety to bardziej zabieg marketingowy niż realna pomoc w problemie zbyt rzadkich włosów lub łysienia. Istnieją jednak specjalistyczne środki pomagające zagęścić włosy takie jak Nanogen. Teraz dostępne są także w Polsce: https://www.nanogen.pl/zageszczanie-wlosow.html.

Nanongen to cała seria kosmetyków opartych o mikrowłókna. Podstawą jest proszek z keratynowymi mikrowłóknami, którym posypuje się włosy i skórę głowy, by po chwili cieszyć się widocznie gęstszymi włosami. Aplikacja jest bardzo prosta i może zrobić to każdy. Nanowłókna przyczepiają się do naturalnych włosów dając natychmiastowy rezultat. Efekt utrzymuje się do następnego mycia włosów szamponem, a włókna nie osypują się. Nie ma więc ryzyka, że nagle zaczną być widoczne na rękawach białej bluzki.

Kosmetyki Nanogen to sposób na rzadkie włosy oraz sytuacje, kiedy prześwituje nam skóra włosy w wyniku łysienia. Nanowłókna całkowicie spłukują się podczas mycia włosów zwykłym szamponem. Dostępne są w wielu kolorach pasujących dla blondynek, szatynek, brunetek i posiadaczek rudych lub siwych włosów. Więcej informacji znajdziecie na stronie https://www.nanogen.pl/.

Kategorie
Uroda