Rozwód bez adwokata – czy warto?

W dzisiejszych czasach coraz więcej par decyduje się na rozwód. To całkowicie zrozumiałe. Gdy wspólne życie nie przynosi satysfakcji i staje się przyczyną konfliktów jest to jedno z najlepszych wyjść.
Decydujące się na rozstanie pary często korzystają z pomocy adwokata przy rozwodzie. Katowice są z miastem, w którym działa obecnie wiele kancelarii udzielających pomocy. Czy jednak adwokat jest konieczny? Czy można przeprowadzić rozwód bez jego wsparcia?

Dlaczego część osób nie korzysta z usług adwokata?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Przeważają kwestie finansowe. Rozwód z adwokatem to dodatkowe koszty, których często chcemy uniknąć będąc w trudnej sytuacji. Warto jednak mieć świadomość, że pomoc wykwalifikowanego prawnika tak naprawdę, w dłuższej perspektywie może nam pomóc. Udzieli nam on bowiem kompleksowego wsparcia, dzięki któremu możemy uzyskać lepsze warunki podziału majątku czy alimenty w satysfakcjonującej wysokości. 

Czy istnieją rozwody, które da się przeprowadzić bez pomocy adwokata?

Oczywiście, adwokat podczas rozwodu nie jest konieczny. Szczególnie jeśli para jest zgodna co do rozstania, podziału majątku oraz opieki nad dzieckiem. Coraz więcej par rozstaje się w sposób pokojowy i nie chce toczyć wojen przed sądem.
Jeśli jednak mamy do czynienia z poważnym konfliktem, zdradą, przemocą domową lub oszustwami jednego z małżonków pomoc adwokata przy rozwodzie jest nieoceniona. Sprawy takie ciągną się długo i są bardzo stresujące. Reprezentujący nas adwokat to sposób na uniknięcie negatywnych emocji oraz rzeczowe i konkretne przedstawienie swoich racji. Adwokat pomoże również w zgromadzeniu niezbędnych dokumentów i dowodów, co bardzo często dla osób niedoświadczonych jest sporym wyzwaniem.

 

Podsumowując, warto mieć świadomość jak stresującym i często długotrwałym procesem jest rozwód. Adwokat może pomóc nam w szybszym zakończeniu sprawy, oszczędzić nam trudnych doświadczeń oraz udzielić wsparcia w walce o nasze interesy. Warto więc skorzystać z jego pomocy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “adwokat Katowice rozwód”, by znaleźć kancelarię, która może nam pomóc. 

 

Artykuł powstał w konsultacji z https://adwokat-wroclaw.biz.pl/

Kategorie
Polecane