Miłość w XXI wieku

Odkąd nasze społeczeństwo zaczęło coraz bardziej się rozwijać – wydaje się, że ludzie wiedzą coraz mniej. Zapominamy o tym, jak w ogóle mamy zachowywać się w najbardziej naturalnych sytuacjach i ciągle wydaje nam się, że powinniśmy być lepsi i mieć więcej. Dlatego też często się unieszczęśliwiamy i unieszczęśliwiamy ludzi dookoła nas. To również właśnie perfekcjonizm spowodował, że nie potrafimy zacząć zdrowego związku z drugą osobą – a potem go utrzymać. Zamiast skupiać się na dobrych stronach i akceptować te gorsze – my za wszelką cenę próbujemy ulepszać drugą osobę i tracimy w ten sposób szansę na poznanie jej.

Skąd się to bierze? Jesteśmy uczeni tego, że musimy być idealni i taka także powinna być nasza miłość. Czytamy cytaty o miłości, oglądamy filmy i tworzymy sobie w głowie wspaniały obraz, który w rzeczywistości rzadko kiedy się sprawdza. Nie rozumiemy tego, że w życiu konieczny jest ciągły rozwój i praca nad sobą – połączona z wyrozumiałością i wspieraniem drugiego człowieka w trudnych chwilach.

Cytaty o miłości nie ukazują nam prawdy

Dążenie do osiągnięcia pewnego ideału jest widoczne praktycznie w każdej dziedzinie naszego obecnego życia. Chcemy mieć dobrą pracę, którą pochwalimy się przed znajomymi i w której zarobimy dużo pieniędzy. Nasz dom powinien być jednocześnie wygodny – ale również imponujący i wskazujący jasno na to, że nam się powiodło. Swoją sylwetką powinniśmy wyrażać zarówno siłę, jak i delikatność. Ważne jest bycie wysportowanym i seksownym. Chcemy być jak postaci z telewizji, mówić jak oni i w pewnym momencie życia przejść cudowną przemianę, która sprawi, że dotychczasowa historia nabierze sensu.

Podobnie w przypadku związków. Mamy nadzieje znaleźć swoją drugą połówkę, ale najlepiej bez wysiłku i w wybranym przez nas miejscu. W końcu cytaty o miłości uczą nas tego, że taka miłość jest pisana każdemu i prędzej czy później się pojawi. Zamiast pracować nad sobą i aktywnie szukać – my wybieramy więc czekanie.

Warto pozostać wiernym tradycjom

Zamiast przebierać w niewiele znaczących relacjach – warto postarać się o coś bardziej wartościowego. Najgorszym co możemy zrobić jest czekanie lub wchodzenie w związek z każdym, kto się nami zainteresuje. Ważne jest to, abyśmy dobrze wiedzieli czego chcemy i stali murem przy swoich poglądach. Nie zmieniajmy się tylko dlatego, że społeczeństwo zaczęło wyznawać inne wartości.

Postarajmy się zaakceptować w drugim człowieku to, że on także nie ma pojęcia jak się zachować w niektórych momentach. Naszym zadaniem nie jest jednak wychowywanie go, ale wspieranie w trudnościach.

Kategorie
Inne