Liposukcja i lipotransfer – zabiegi, które wymodelują Twoją sylwetkę!

Połączenie zabiegów liposukcji i lipotransferu to innowacyjne osiągnięcie ekspertów z dziedziny chirurgii plastycznej. Po pierwsze dzięki liposukcji, jesteśmy w stanie wymodelować i nadać kształt sylwetce, aby następnie dzięki przeszczepowi odessanego tłuszczu, pełniącego funkcję naturalnego wypełniacza, przywrócić objętość tkanek w innych częściach ciała. To nowoczesny i bezpieczny sposób na zapewnienie perfekcyjnego wyglądu ciała!

Na czym polega zabieg?

Liposukcja i lipotransfer przeprowadzane są zazwyczaj oddzielnie, by nie narazić pacjenta na możliwe powikłania. Pierwszym krokiem w drodze do zgrabnej figury jest oczywiście liposukcja, która ma na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych okolic ciała oraz nadanie proporcjonalnych kształtów sylwetce. Lekarze zalecają ją szczególnie osobom, które cierpią na tzw. otyłość miejscową i pozbycie się tłuszczu, mimo diety i ćwiczeń, jest dla nich problematyczne.

Zapytaliśmy ekspertów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, jaka metoda liposukcji jest najskuteczniejsza w połączeniu z zabiegiem lipotransferu. Specjaliści polecają liposukcję infradźwiękową N.I.L. – jest to metoda bezpieczna, małoinwazyjna i precyzyjna, dzięki czemu pozwala na odessanie tkanki tłuszczowej z najbardziej delikatnych części ciała, jak okolice szyi lub podbródek, nie powodując uszkodzeń tkanek nietłuszczowych. Za pomocą nutacyjnego ruchu 3D, przymocowane do urządzenia kaniule, rozbijają tkankę tłuszczową, która przybiera postać emulsji, dzięki czemu skóra po zabiegu pozbawiona jest nierówności. Tłuszcz zostaje odessany wraz z komórkami macierzystymi i może być przeszczepiony w inne obszary ciała.

W przeciwieństwie do syntetycznych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, przeszczep naturalnej tkanki nie niesie ryzyka w postaci wystąpienia alergii czy stanów zapalnych. Jest w pełni bioprzyswajalna, dzięki czemu wykazuje długotrwałe efekty.

Po zabiegu liposukcji, odessana tkanka tłuszczowa jest poddawana odpowiedniemu przygotowaniu – jest oczyszczana i odseparowana od innych płynów. Następnie tak przygotowana tkanka tłuszczowa wraz z komórkami macierzystymi jest implantowana w obszar wymagający liftingu poprawy objętości – najpopularniejsze miejsca lipotransferu to piersi, pośladki, fałdy wargowo-nosowe, twarz. W naturalny sposób następuje odbudowa objętości oraz wypełnienie ubytków skóry.

Jakie są efekty?

Efekty połączenia obu zabiegów są więcej niż satysfakcjonujące. W wyniku liposukcji sylwetka zyskuje odpowiedni kształt, a tłuszcz z miejsc problematycznych zostaje usunięty. Dzięki zabiegowi lipotransferu odessany tłuszcz jest przeszczepiany w miejsce, które potrzebuje nadania objętości, w wyniku czego następuje ujędrnienie i uelastycznienie skóry.

Należy wziąć pod uwagę, że najlepsze efekty, liposukcja i lipotransfer dają w połączeniu z prowadzeniem zdrowego stylu życia. Nic nie zastąpi zdrowej diety i aktywności fizycznej. Liposukcja nie jest metodą odchudzania, a ma na celu jedynie wymodelować sylwetkę oraz wyrównać jej proporcje. Lipotransfer natomiast służy między innymi wypełnieniu ubytków skórnych, ujędrnieniu skóry czy spłyceniu blizn.

Czy to na pewno bezpieczne?

Specjaliści są zgodni co do bezpieczeństwa obu zabiegów, pod warunkiem, że są przeprowadzane przez wykwalifikowanych lekarzy w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej. Przed zabiegiem konieczna jest wizyta u chirurga plastycznego, który doradzi odpowiedni zabieg dostosowany do indywidualnych potrzeb i zdrowia pacjenta oraz poinformuje o dokładnym jego przebiegu.

Zabieg trwa od 30 do 90 min, przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym w sterylnych warunkach na sali zabiegowej. Po zabiegu mogą wystąpić sińce i obrzęk, jednak znikają po kilku dniach. Czas rekonwalescencji to maksymalnie dwa tygodnie. Przez ten czas, pacjent powinien w miejsce przeszczepu tkanki tłuszczowej przykładać chłodne okłady oraz nosić opatrunek uciskowy.

Zabieg liposukcji i lipotransferu przeprowadzany jest między innymi w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. Więcej na temat zabiegów na stronie internetowej www.bienkowscyclinic.pl.

Kategorie
Zdrowie