Jakie objawy powinny skłonić cię do wizyty u ginekologa?

Każda kobieta, która chce dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie powinna regularnie odwiedzać gabinet ginekologiczny Niestety, bardzo często trudno znaleźć nam czas na wizytę, przez co odkładamy ją na później. To poważny błąd. Zwłaszcza, jeśli odczuwasz niepokojące dolegliwości. Przedstawiamy objawy, które powinny skłonić cię do zapisania się na wizytę.

Opóźniające się miesiączki

Spóźniająca się miesiączka może oznaczać ciążę. Ale nie musi! Bardzo często bowiem zdarza się tak, że miesiączki opóżniająją się z powodu problemów hormonalnych, anemii, nadmiaru stresu. Dlatego też, jeśli problemy z nieregularnym okresem są powodem, dla którego powinnaś udać się do lekarza. Wykonanie szeregu badań w tym poziomu hormonów tarczycy pomoże znaleźć przyczynę.

Ból w czasie okresu

Podczas miesiączki masz prawo gorzej się czuć, to zrozumiałe. Jeśli jednak bóle miesiączkowe są bardzo silne i wykluczają cię z normalnej, codziennej aktywności – może okazać się, że cierpisz na endometriozę. Dlatego też warto powiedzieć swojemu lekarzowi o tym jak czujesz się w trakcie okresu.

Obfite miesiączki

Kolejnym problemem lekceważonym przez wiele kobiet są bardzo obfite miesiączki. Tymczasem mogą być one spowodowane wieloma poważnymi schorzeniami takimi jak mięśniaki macicy czy endometrioza. Co więcej, mogą doprowadzić do anemii lub znacznego osłabienia organizmu.

Ból, pieczenie, swędzenie

Jeśli na co dzień odczuwasz ból w okolicach intymnych, pojawia się uczucie nieprzyjemnego pieczenia lub swędzenia a dodatkowo zmagasz się z upławami – może oznaczać to, że rozwinęła się infekcja wirusowa lub grzybicza. W takiej sytuacji konieczne jest dopasowanie odpowiedniego leczenia – nie da się tego zrobić bez wizyty u lekarza.

Podsumowując, jeśli odczuwasz którykolwiek z wyżej opisanych objawów i dolegliwości – nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Pamiętaj również, że nawet w przypadku, w którym nie odczuwasz żadnych niepokojących dolegliwości warto odwiedzić gabinet ginekologiczny raz na pół roku.
Artykuł został opracowany dzięki konsultacji z http://aborcja.cz.

Kategorie
Zdrowie