Jak dobrać biustonosz?

Nie ma lepszego uczucia od pewności siebie, gdy wiesz, że naprawdę dobrze wyglądasz. Być może Twoje poczucie atrakcyjności wzrasta, kiedy założysz swoją ulubioną parę dżinsów lub nowe szpilki, jednak warto pamiętać o tym, że bielizna także odgrywa w tym znaczącą rolę, pomimo tego, że jej nie widać. Wygodny, dobrze dobrany stanik to gwarancja jędrnego i zdrowego biustu oraz doskonałego samopoczucia. Poniżej dowiesz się, że dobieranie biustonosza nie jest wcale takie skomplikowane.

Brafitting

Czy wiesz, że 85% kobiet nosi niewłaściwy rozmiar biustonosza? Najczęściej nie zdają sobie sprawy z tego, że coś jest nie tak i po prostu uważają, że ich piersi właśnie tak mają wyglądać. Jednak prawidłowy rozmiar stanika może całkowicie zmienić wygląd piersi, gwarantując komfort, zdrowy przepływ krwi, a nawet dobrą kondycję kręgosłupa.

Naszym celem jest edukowanie kobiet o tym jak ważny dla zdrowia jest odpowiednio dobrany stanik. Dlatego brafitting ABC pomoże Ci się zapoznać ze sposobami ustalania prawidłowego rozmiaru biustonosza. Miseczka stanika, a także jego obwód i model mogą nieporównanie polepszyć kształt Twojej sylwetki. Dlatego nauczymy Cię prostej i bezpiecznej metody robienia pomiarów, które dadzą Ci najdokładniejsze wyniki.

Sprawdź swój rozmiar

Aby uzyskać najlepsze wyniki, pomiary należy wykonać bez stanika lub w biustonoszu nieusztywnianym.

Krok 1. Obwód pod biustem

90% podtrzymania każdego biustonosza zapewnia taśma spodnia. Obwód to podstawa stanika i to od niego zależy sukces idealnego dopasowania rozmiaru. Powinien on przylegać poziomo do ciała. Z reguły nie powinno się go czuć – jeśli jest zbyt luźny, będziesz musiała go przez cały dzień poprawiać, jeśli natomiast jest za ciasny, będzie się nieprzyjemnie wbijał w skórę, pozostawiając po zdjęciu czerwone odznaczenia.

  • Owiń miarkę krawiecką pod biustem pleców, tak aby taśma leżała równo z przodu i z tyłu.
  • Weź swój pomiar. Upewnij się, że taśma nie jest owinięta zbyt mocno ani zbyt luźno.
  • Od wyniku następnie odejmij 5 cm i otrzymany wynik zaokrąglij w dół, czyli jeżeli pierwszy pomiar, jaki otrzymałaś to 77 cm: 77 cm – 5 cm = 72 cm, a więc po zaokrągleniu w dół wychodzi, że powinnaś nosić rozmiar stanika o obwodzie 70 cm.

Krok 2. Rozmiar miseczki

Jeśli chodzi o miseczkę, powinna ona obejmować całą pierś, nie uciskając jej.  Jeśli miseczki stanika odstają znacząco od Twoich piersi, to znaczy, że są zbyt duże. Jeżeli zauważysz natomiast, że Twój biust  „wylewa” się górą, bokiem lub od spodu, najprawdopodobniej musisz się zaopatrzyć w stanik o większych miseczkach. Musisz również wziąć pod uwagę większy rozmiar miseczki, jeśli fiszbiny lub spód biustonosza spoczywają na twoich piersiach i je uciskają.

  • Tym razem zmierzyć musimy obwód w biuście (w najszerszym miejscu) w lekkim pochyleniu.
  • Następnie od obwodu biustu odejmij obwód spod biustu – wynik pomoże Ci w dobraniu miseczki. Tabela rozmiarów biustonosza Ewy Bień wskaże Ci poprawny rozmiar biustonosza.

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, że miseczka miseczce nierówna. W rzeczywistości zmieniają się proporcjonalnie do rozmiaru obwodu. Oznacza to, że miseczka na biustonoszu 75A nie jest taka sama jak miseczka w staniku 80A.

Właściwy rozmiar i model biustonosza mogą pozytywnie wpływać na Twoją postawę oraz sprawić, że będziesz wyglądać zgrabniej i szczuplej. Idealnie dopasowany biustonosz to gwarancja doskonale wyglądającego biustu i wspaniałego samopoczucia.

Kategorie
Poradniki