Chcesz pogrubić swoje włosy? Szampon keratynowy jest dla Ciebie!

 

Szampon keratynowy to skuteczny sposób na pogrubienie włosa oraz jego odbudowę. Znajdująca się w nim keratyna – jest jednym z budulców naszych włosów i to właśnie dzięki niej zawdzięczamy piorunujący efekt. Sprawdź, jak wybrać dobry szampon keratynowy i czym tak naprawdę jest owa substancja.

Keratyna – budulec włosa

Coraz częściej wśród kosmetyków do włosów możemy ujrzeć „tajemniczy” składnik, jakim jest keratyna. Jest to nic innego, jak białko włókienkowe, które odpowiada między innymi za budowę łodygi włosa. To niezwykle istotna substancja, dzięki której nasze włosy są błyszczące, elastyczne i sprężyste. Jeśli zauważasz istotny brak tego na swojej głowie – to prawdopodobnie oznacza, iż brakuje Ci protein, a konkretniej właśnie keratyny. Kiedy zauważasz na swoich włosach rozdwojone końcówki, brak połysku, otwieranie się łusek – to sygnał, że najwyższa pora na sięgnięcie po dobry kosmetyk z zawartością tego białka. Keratynę można tak naprawdę stosować w różny sposób i znaleźć w wielu produktach. Na rynku znajdziesz szampony keratynowe, maski czy odżywki. Jeśli zaniedbywałaś przez długi czas swoje włosy, nie dostarczając im wystarczająco dużo protein, warto zrobić sobie swego rodzaju kurację właśnie kosmetykami z keratyny.

Keratyna – czy to faktycznie działa i czy mogą być skutki uboczne?

Wiele kobiet, zwłaszcza te z kręconymi czy falowanymi włosami, ma jednak obawy w stosunku do kosmetyków z owym białkiem. To wszystko przez wzgląd na słynne keratynowe prostowanie – faktycznie duża jego zawartość może doprowadzić do rozprostowania Twoich włosów. Nie należy się tego jednak obawiać w przypadku korzystania z kosmetyków z keratyną, a to dlatego, iż tutaj nie dostarczasz jednorazowo tak dużo protein, jak w przypadku keratynowego prostowania. Oczywiście, jeśli przesadzisz – narazisz swoje włosy na tak zwane przeproteinowanie. Objawia się to między innymi utratą blasku, sianowatością, suchością czy puszeniem się. Włosy kręcone są szczególnie narażone na efekty przeproteinowania, dlatego warto zachować umiar i co najważniejsze dostarczać swojej czuprynie możliwie najbardziej zróżnicowanych składników. W końcu, kiedy karmisz swoje ciało – starasz się utrzymać zbilansowaną dietę, prawda? To samo musisz robić z włosami. Oprócz keratyny i ogólnie protein dostarczaj także humektantów i emolientów, tak aby zachować piękny wygląd. Jednak w przypadku szamponu znacznie ciężej o przeproteinowanie, z tego względu, iż nie pozostaje on na włosach i skórze głowy tak długo, jak maski lub odżywki. Dodatkowo substancje myjące zawarte w nim skutecznie ściągają ew. nadmiar protein. Jeśli jednak pojawiają się u Ciebie objawy przeproteinowania – nie jest jeszcze za późno. Wówczas należy odstawić kosmetyki z zawartością keratyny i innych białek, używać przez pewien okres mocniejszych szamponów czy nie korzystać z serum z zawartością protein.

Jaki szampon keratynowy wybrać?

Jeśli zdiagnozowałaś już u siebie pielęgnację o niedostatecznym dostarczaniu protein dla włosów i chcesz je pogrubić – na pewno zastanawiasz się jaki szampon keratynowy byłby najlepszy. Na rynku istnieje wiele kosmetyków z zawartością tego białka, niestety nie każde posiadają je wysoko w składzie, co oznacza, iż nie jest go tam wystarczająco wiele. Jednym z lepszych szamponów keratynowych jest Toppik Shampoo. W swoim składzie posiada zarówno keratynę, jak i keratynę hydrolizowaną. Dodatkowo znajdują się tam również proteiny pszeniczne oraz soi. Można śmiało stwierdzić, że to prawdziwa bomba proteinowa dla Twoich włosów. Jest to jednak równie dobry środek dla osób, które borykają się z problemami skóry głowy przez wzgląd na zawartość pantenolu czy gliceryny, które nawilżają ją, ale również złagodzą ew. podrażnienia. W Toppik Shampoo za właściwości myjące odpowiada Cocamidopropyl Betaine, czyli dość delikatna, acz niezwykle skuteczna substancja. Jest to idealny wybór dla osób, którym nie służą szampony z SLS czy SLES. Chcesz pogrubić swoje włosy i odzyskać ich dawny blask? Nie ma się nad czym zastanawiać – zafunduj sobie skuteczny szampon keratynowy.

Szampon keratynowy Toppik Shampoo oraz inne kosmetyki na zagęszczenie włosów kupisz w sklepie Internetowym tredu.pl.

Kategorie
Uroda