Beton dekoracyjny w domu

W latach 90. i w roku 2000 królowały przede wszystkim płytki. Po tym okresie gdy rynek się nasycił przeróżnymi kafelkami zaczęto stawiać na beton dekoracyjny – w domach, mieszkania, siedzibach firm. Jak najbardziej beton dekoracyjny sprawdzi się w domu jednorodzinnym czy mieszkaniu w bloku. Powierzchnia nie ma tutaj znaczenia nawet jeśli chcemy wykończyć podłogę w 30m² kawalerce.

Jeśli chodzi o podłogę należy tutaj zastosować beton posadzkowy, który wyróżnia się trwałością, gładką powierzchnią, odpornością na ścieranie i eksploatację. Więcej w tym temacie dowiemy się na https://www.warmah.pl/. Przede wszystkim idea jest taka żeby uniknąć spoiw, fug i wszelkich podobieństw do kafli. Dlatego wylewka wykonywana jest metodą półsuchą i przy użyciu profesjonalnego sprzętu, tj. zacierki maszynowe. Co w efekcie daje gładką powierzchnię, która jest natychmiast gotowa do użytku. Co więcej to wspaniałe rozwiązanie dla ogrzewania podłogowego, które można zobaczyć tutaj https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/klobuck.html.

Podłogi betonowe

Ponieważ początki betonowych podług należy szukać w przemyśle. Wnioskować można, że to trwałe rozwiązanie i na lata. Odporny na ścieranie, działanie skrajnych temperatur oraz nienasiąkliwy – co w mieszkaniu jest bardzo ważne. Dodatkowo stosuje się preparaty wykończające lub żywice. Dostępne są różne kolory podłóg tj. żółty, niebieski, czerwony, ale najczęściej wybierany jest szary. A to ze względu na panujące trendy i wnętrza w stylu industrialnym, w których betonowa podłoga wspaniale się odnajduje.

Wykończenie ścian

Prefabrykat, czyli płyty z betonu dekoracyjnego to wspaniałe rozwiązanie na ściany. Jednak jeśli mamy małe mieszkanie lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie imitacji betonu. Zachowa ono loftowy charakter i nie zabierze metrażu. Ściana nabierze surowego i chłodnego wyglądu nie będzie „obciążać”. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie dodatki. Najlepiej sprawdzi się drewno, mocne akcenty kolorystyczne oraz do wszystkiego pasująca biel, która doda światła wnętrzu.

Kategorie
Inne